آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۱۰۰۷۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۳/۱۹ ساعت: ۱۰:۵۵ ↗ لینک کوتاه

در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه:

ابتکار; ایران حسن نیت خود را در برجام نشان داد/ تا ابد منتظر تأیید برجام نمی‌مانیم

معاون رئیس‌جمهور ایران در امور زنان در مصاحبه با یک خبرگزاری اروپایی گفت که ایران حسن نیت خود را در توافق هسته‌ای نشان داد و تا ابد منتظر تأیید آن نخواهد ماند.

به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین ،  "معصومه ابتکار" معاون رئیس جمهور در امور زنان که در ویلنیوس پایتخت لیتوانی به‌سر می‌برد در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت که تهران نمی‌تواند تا ابد برای تأیید برجام منتظر بماند.

وی همچنین گفت که تهران خود را برای غنی‌سازی بیشتر اورانیوم آماده می‌کند و این آماده‌سازی در حال انجام بوده و تمامی این اقدامات در چارچوب برجام است.

پس از آنکه ماه گذشته "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا به‌صورت یکجانبه از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد، آینده برجام در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. کشورهای 1+4 پس از خروج آمریکا به‌دنبال یافتن راهی برای حفظ این توافق با تهران هستند.

ماه پیش یکی از مقامات ارشد ایران اعلام کرده بود که قدرت‌های اروپایی تنها تا پایان ماه می فرصت دارند تا بسته اقتصادی خود برای جبران تأثیرات خروج آمریکا از برجام را پیشنهاد دهند.

ابتکار در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه تأکید کرد: ایران خواستار آن است که قدرت‌های اروپایی، روسیه و چین در سریعترین وقت ممکن توافق را تأیید کنند چون ایران نمی‌تواند تا ابد منتظر بماند و این بخشی از حق ملی ماست.

ابتکار که برای شرکت در مجمع جهانی رهبران سیاسی زن در ویلنیوس حضور داشت افزود: ما در این توافق بازیگر متعهدی بودیم. ما حسن نیت خود را نشان دادیم. ما با منطقه بسیار بی‌ثباتی مواجه هستیم.

معاون رئیس جمهور گفت که حفظ این توافق مهم بوده و این اهمیت نه‌فقط به‌دلیل هسته‌ای بودن آن است بلکه به‌دلیل توافق عدم‌اشاعه آن می‌باشد.

وی تأکید کرد که این توافق همچنین برای صلح و امنیت نه‌تنها خاورمیانه بلکه منطقه وسیعتر و در سطح جهانی بسیار مهم است.

ابتکار از اتحادیه اروپا خواست تا موضع بسیار مستحکمی را در قبال هرگونه اقدام یکجانبه که بتواند مانع از روند صلح و امنیت شود اتخاذ کنند.

انتهای پیام/1404

منبع: تسنیم