آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۱۰۰۳۲ کد خبرنگار: ۲۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۳/۱۸ ساعت: ۱۹:۱۵

گزارش؛

خطا یا تعمد؛ ماجرای اینفوگرافی‌های حاشیه‌ساز روزنامه اعتماد چیست؟

وبگاه اعتماد آنلاین اخیرا اینفوگرافی‌هایی منتشر می‌کند که به نظر می‌رسد اشتباهات صورت گرفته در آنها عادی نیست.

به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین ، چهارم خرداد ماه امسال بود که سایت اعتماد آنلاین وابسته به روزنامه اعتماد در یک اینوگرافی که بررسی میانگین  سن امید به زندگی در کشورهای غرب آسیا ( خاورمیانه) پرداخته بود، رژیم صهیونیستی را به عنوان یک کشور به رسمیت شناخت و در کنار کشور فلسطین آماری هم از میانگین سن امید به زندگی در سرزمین‌های اشغالی ارائه کرد.

برای همه روشن است که سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در قبال رژیم صهیونیستی کاملا مشخص است و بعید است مدیران روزنامه و سایت اعتماد آنلاین از این سیاست‌های روشن و شفاف بی‌خبر باشند و چنین اشتباه فاحشی را مرتکب شوند.

هرچند سایت اعتماد آنلاین این اشتباه فاحش خود را پس اعتراض در فضای مجازی اصلاح کرد، اما ماجرا به همین جا ختم نشد و این سایت روز گذشته و در اقدامی دیگر در یک اینفوگرافیک دیگر که به بررسی میزان کمک کمیته امداد امام خمینی( ره) به محرومین سایر کشورهای جهان می‌پرداخت میزان کمک اینهاد به ملت فلسطین را به اشتباه 3.6 میلیارد دلار اعلام کرد اما در واقع رقم اصلی کمک کمیته امداد به مردم فلسطین 3.6 میلیارد ریال بوده است.

این اقدام اعتماد آنلاین در حالی صورت گرفت که از چند روز پیش شبهاتی توسط رسانه‌های بیگانه پیرامون اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره) به مردم نوار غزه مطرح شده بود که در این رابطه پرویز فتاح رئیس کمیته امداد با ارائه توضیحاتی درباره نحوه کمک این نهاد به مردم فلسطین موجب روشن شدن موضوع برای مردم شد.

فتاح گفته بود: کمک های کمیته امداد امام خمینی(ره) به  مردم فلسطین از طریق صندوق‌های موجود در همان مناطق بوده است و کمک‌هایی که مردم ایران برای مردم فلسطین ارسال کرده‌اند تامین شده است.

این بار هم این اشتباه اعتماد آنلاین با واکنش‌هایی همراه شد که موجب شد این سایت اشتباه خود را تصحیح کند. اما حالا این سوال مطرح می‌شود که آیا این اقدامات اعتماد آنلاین از روی خطا و اشتباه صورت گرفته و یا اینکه تعمدی در کار است؟

انتهای پیام/1404