آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۰۹۴۹۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۳/۱۳ ساعت: ۲۱:۴۳ ↗ لینک کوتاه

معاون اجرایی سپاه استان قزوین:

۱۵۰۰ زائر قزوینی به مرقد امام خمینی (ره) اعزام می‌شوند

معاون اجرایی سپاه حضرت صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: دوستداران بنیان گذار انقلاب اسلامی از سراسر استان برای شرکت در سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب به مرقد مطهر امام امت(ره) اعزام می شوند.

سرهنگ محرمعلی والدی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین اظهار کرد: سپاه حضرت صاحب الامر (عج) در جریان مراسم ارتحال امام خمینی(ره) دو ماموریت در سطح استان از قبیل برگزاری مراسم ارتحال در شهرها و روستاها و اعزام زائرین و تجدید میثاق آن‌ها با آرمان‌های امام راحل را برعهده دارد.

وی افزود: به جهت تجديد ميثاق با آرمان‌هاي امام راحل و بيعت دوباره با مقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه اي و اعلام اتحاد و همبستگي ميان ملت ايران در برابر دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی، 1500 زائر از شهرستان های استان قزوین برای شرکت در بیست و نهمین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی به تهران اعزام می‌شوند.

معاون اجرایی سپاه استان قزوین اذعان کرد: زائران روزه دار حرم امام راحل روز دوشنبه ۱۴ خرداد پس از اقامه نماز ظهر‌و‌عصر از مکان‌های مشخص شده در شهرستان‌های قزوین، بوئین زهرا، تاکستان،البرز و آبیک به سمت مرقد مطهر امام خمینی(ره) حرکت می‌کنند و پس از پایان مراسم و صرف افطاری به شهر‌های خود بازمی‌گردند.

وی بیان کرد: از آنجاییکه هر ساله شمار زیادی از عاشقان امام امت (ره) متقاضی حضور در سالگرد رحلت بنیان گذار نظام اسلامی هستند و انتقال تمامی آنان به مرقد مطهر امام (ره) مقدور نیست به همین منظور برای هر استان سهمیه خاصی در نظر گرفته شده است.

این مسئول سهمیه امسال استان قزوین را 1500 نفر ذکر کرد و افزود: ستادهای سالگرد ارتحال امام امت در شهرستان‌های مختلف استان با کمیته‌های متعدد تشکیل شده و ضمن نام نویسی از علاقه مندان، برنامه ریزی برای انتقال آنان و سایر اقدامات لازم را انجام داده اند.

وی ادامه داد: امسال به دلیل تقارن سالگرد ارتحال امام راحل با ماه مبارک رمضان سهمیه کمتری از سوی ستاد مرکزی به شهرستان‌ها اختصاص یافته است.

والدی گفت: 40 دستگاه اتوبوس کار انتقال زائران از استان به سمت مرقد امام خمینی(ره) را بر عهده دارند و علاوه بر آن تعدادی اتوبوس خالی نیز همراه کاروان‌ها خواهند بود تا در صورت خرابی وسائط نقلیه بتوان از آنها به عنوان جایگزین استفاده کرد.

وی در پایان عنوان کرد: در سطح استان ۷ کمیته از جمله کمیته (پشتیبانی، ترابری و حمل‌و‌ نقل، امنیتی، فرهنگی، اعزام، بهداشت و تبلیغات اسلامی) وظیفه هماهنگی‌های لازم را برعهده داشته‌اند.
انتهای پیام/2002

منبع: