عرضه گوشت گنجشک مورد تائید نیست
شنبه 27 بهمن 1397

دامپزشکی قزوین اعلام کرد:

عرضه گوشت گنجشک مورد تائید نیست/ کشف بیش از 2هزارکیلوگرم آلایش دامی

عرضه گوشت گنجشک مورد تائید نیست/ کشف بیش از 2هزارکیلوگرم آلایش دامی
کد خبر: 307838/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/03/03 ساعت: 10:47 AM


دامپزشکی قزوین اعلام کرد: هیچگونه تضمینی برای سلامت گوشت گنجشک عرضه شده در استان قزوین وجود ندارد.دکتر عیسی یزدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: پیرو گزارش‌های واصله مبنی بر عرضه گوشت گنجشک در یکی از واحدهای فرآورده‌های خام دامی، بلافاصله اکیپی از کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان قزوین به محل اعزام و نسبت بررسی موضوع اقدام کردند.

وی افزود: با تحقیقات به عمل آمده مشخص شد در واحد مذکور گوشت گنجشک به سفارش مشتریان تهیه و عرضه می‌شود که این اقدام مغایر با ضوابط بهداشتی دامپزشکی بوده و مراتب به متصدی واحد ابلاغ شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین اذعان کرد: در پایان پس از تنظیم صورتجلسه توسط کارشناسان دامپزشکی، متصدی واحد متعهد شد که از عرضه گوشت گنجشک خودداری کند.

وی ادامه داد: عرضه فرآورده‌های خام دامی باید تحت نظارت دامپزشکی و پس از تایید سلامت محصول صورت پذیرد در غیر این صورت مراتب به علت تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

این مسئول همچنین در ادامه ابراز کرد: 2هزار و 240کیلوگرم آلایش دامی که در شرایط نامناسب نگهداری شده بود، معدوم شد. 

وی افزود: رستوران‌ها و واحدهای عرضه آلایشات دامی یکی از وظایف اداره دامپزشکی شهرستان قزوین بوده و کارشناسان اداره دامپزشکی به صورت دوره ای از تمامی این واحدها بازرسی می‌کنند.

این مسئول بیان کرد: با عنایت به بازرسی‌های صورت گرفته، مقادیر زیادی آلایش دامی از دو سردخانه غیر مجاز، به وزن 2هزارو 240 کیلو گرم به صورت فاقد هویت و با شرایط ارگانولپتیکی (ظاهری) نامناسب کشف و مورد معدوم سازی قرار گرفت.

غیاث یزدی از نمونه برداری بازرسان دامپزشکی از محموله980 کیلوگرمی آلایش دامی فاقد هویت در یکی دیگر از سردخانه‌ها خبر داد و گفت: با توجه به شرایط نامناسب نگهداری، محموله مذکور تا تعیین تکلیف نهایی و انجام آزمایشهای مربوطه توقیف شد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.