آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۰۷۶۷۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۳/۲ ساعت: ۱۰:۲۷ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل بنیاد شهید استان:

قزوین ۱۳۵ شهید در آزادسازی خرمشهر تقدیم کرد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: رزمندگان استان قزوین نقش برجسته‌ای در آزادسازی خرمشهر داشتند که تقدیم ۱۳۵ شهید در عملیات پیروزمندانه بیت‌المقدس برای آزادسازی خرمشهر از جمله آنها است.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین ؛ غلامرضا حقایق‌پور، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین صبح امروز(چهارشنبه) در جلسه شورای اداری به مناسبت روز سوم خرداد روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی اشاره کرد و گفت: این روز نقطه عطفی در هشت سال دفاع مقدس و تاریخ نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: در سوم خرداد سال 61 نیروهای اسلام بعد از یک عملیات 23 و 24 روزه توانستند خرمشهر قهرمان را که به اشغال نیروهای بعثی درآمده بود، آزاد کنند.

نقش برجسته رزمندگان استان قزوین در آزادسازی خرمشهر 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین بیان کرد: اهمیت این کار بزرگ به حدی بود که بعد از آن، معادلات میدانی جنگ تغییر یافت و نگاه مردم جهان به نیروهای توانمند ایران اسلامی که با حداقل امکانات نظامی مجهز بودند، عوض شد.

این مسئول افزود: صدام در بازگیری خرمشهر وعده‌ی کلید بصره را داده بود ولی از ایمان نیروهای اسلام غافل بوده و نمی‌توانست قدرت بی‌انتهای تقوای رزمندگان را درک کند.

حقایق‌پور تصریح کرد: نیروهای نظامی ایران اعم از ارتش، بسیج و سپاه با وحدت، اتحاد و همبستگی به همراه رهنمودهای بی‌نظیر امام خمینی(ره) پیروزی بزرگ خرمشهر را در تاریخ انقلاب اسلامی رقم زدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: نظام جمهوری اسلامی در بیش از 40 سال گذشته توانسته موفقیت‌های بزرگی را در عرصه‌های مختلف علمی، سیاسی و اجتماعی به دست آورد که هر کدام جای تامل و بحث است.

این مسئول ادامه داد: ایران اسلامی با پیروزی عملیات بیت‌المقدس در جهان و منطقه، حرفی برای گفتن دارد که نشان از عزت، اقتدار و عظمت کشور ماست.

وی با اشاره به ثمرات پیروزی عملیات بیت‌المقدس گفت: آزادسازی 5 هزار و 380 کیلومتر مربع، هلاکت و مجروح شدن 16 هزار نفر، اسارت 19 هزار عراقی، از بین رفتن 550 تانک و نفربر، 53 هواپیما و 50 خودرو از جمله این ثمرات بود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین اضافه کرد: همچنین 50 تانک دشمن، 300 خودرو و 30 قبضه توپ و تعداد زیادی از تجهیزات نظامی دشمنان به غنیمت رزمندگان اسلام افتاد.

حقایق‌پور عنوان کرد: استان قزوین با تقدیم 3 هزار شهید در عرصه‌های مختلف موثر بوده و مردم اندیشمند، فرهیخته و فرهنگی این استان همواره در تاریخ ایران اسلامی نقش اساسی داشته که فرمایشات مقام معظم رهبری در سال 82 موید همین مطلب است.

این مسئول بیان کرد: رزمندگان استان قزوین نقش برجسته‌ای در آزادسازی خرمشهر داشته که تقدیم یکصد و 35 شهید در عملیات پیروزمندانه بیت‌المقدس برای آزادسازی خرمشهر از جمله آنها است که یاد و خاطره‌ همه‌ شهدای انقلاب و دفاع مقدس را گرامی می‌داریم.

گفتنی است؛ در این جلسه، مشکلات اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قزوین مطرح و راهکارهای لازم جهت رفع آنها اتخاذ شد. 

انتهخای پیام/7003

منبع: