آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۰۷۶۵۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۳/۲ ساعت: ۹:۱۵ ↗ لینک کوتاه

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان:

طرح ملی "وقف مصحف شریف" همزمان با ماه رمضان در قزوین آغاز شد

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امورخیریه استان قزوین از اجرای طرح ملی وقف قرآن کریم خبر داد و گفت: این طرح همزمان با سراسر کشور در استان قزوین با هدف تأمین قرآن‌های مورد نیاز حسینه‌ها، مساجد، آغاز شده است.

حجت‌الاسلام سیدمصطفی سیدمجیدی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین با تبیین برنامه‌های فرهنگی و قرآنی طرح ضیافت الهی در ایام ماه مبارک رمضان اظهار کرد: این طرح در بیش از ۶۴ امامزاده و بقعه متبرکه در جال اجراست.

وی  افزود: قرآن کتاب نور و انسان سازی است و سازمان اوقاف در ایام ماه مبارک به دنبال تبدیل سبک زندگی مردم به سبک زندگی قرآنی و دینی با استفاده از مفاهیم و آموزه های حیات بخش قرآن است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین اذعان کرد: هم اکنون با استفاده از فضای معنوی ماه مبارک رمضان و حضور مبلغان در تلاش هستیم تا فرهنگ وقف قرآن کریم را در سطح استان نهادینه کنیم.

مجیدی تصریح کرد: در طرح ملی "وقف مصحف شریف" خیران و علاقه‌مندان ترویج فرهنگ قرآن می‌توانند با واریز ۷ هزار تومان به ازای هدیه هر جلد کلام الله مجید به شماره حساب ۱۲۸ باشناسه پرداخت ۹۴۰۴۰۰۰۱۳۲۹ نزد بانک ملی در تمام نقاط کشور و یا با مراجعه به ادارات اوقاف استان قزوین تعداد قرآن‌های مد نظر را خریداری و برای مکان مورد نظر به نام خویش وقف و اهدا کنند.

این مسئول بیان کرد: در تبلیغ و ترویج طرح وقف مصحف شریف روحانیون، مبلغان، خیران و یاوران وقف با ادارات اوقاف همکاری دارند.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف قزوین افزود: در ماه مبارک رمضان باید همه اهل بخشش و نوع دوستی باشیم و در قرآن هم آیات زیادی در این زمینه داریم لذا یکی از طرح‌های ما برپایی سفره‌های ساده افطاری در سطح بقاع متبرکه شاخص از طریق موقوفات مرتبط است.

وی ادامه داد: بخشی از این سفرهای افطاری ساده توسط مردم نیک اندیش و بانیان خیر برپا می‌شود.

این مسئول در پایان گفت: هدف از این طرح پیاده شدن دستورات قرآن و روایات در برپایی سفره‌های ساده افطاری و تکریم روزه داران است.
انتهای پیام/2002

منبع: