مدیران بانکی کم کار باید برکنار شوند
دو شنبه 29 بهمن 1397

انتقاد معاون اقتصادى استاندار از عملکرد بانک‌ها:

مدیران بانکی کم کار باید برکنار شوند/ خروجی اشتغال در استان زیبنده قزوین نیست

مدیران بانکی کم کار باید برکنار شوند/ خروجی اشتغال در استان زیبنده قزوین نیست
کد خبر: 307655/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/03/02 ساعت: 9:14 AM


معاون اقتصادى استاندار از عملکرد بانک‌هاى استان در پرداخت تسهیلات انتقاد کرد و گفت: خروجی و بازخورد موضوع اشتغال در استان شایسته و زیبنده استان قزوین نیست.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استاندار قزوین در کارگروه اشتغال استان بعد از شنیدن گزارشی از روند اجرای طرح‌های اشتغال استان قزوین از سوی بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی متولی اظهار کرد: طی آنچه تاکنون دیده می‌شود بانک‌ها نه‌تنها با طرح‌های اشتغال همراهی نکرده‌اند بلکه در مقابل آن مقاومت هم دارند.

وی افزود: این روند عدم همراهی از ارزیابی عملکرد بانک‌ها در مقابل طرح‌های روستایی و فراگیر به‌دست‌آمده است که اصلاً قابل‌قبول نیست.

معاون اقتصادی استاندار قزوین عنوان کرد: باید این رویه تغییر اساسی کند چراکه هم اکنون برخی از بانک‌ها به بهانه‌های واهی و اشکال‌تراشی‌های مختلف مردم را سر دوانده و موجب دلسردی مردم از اجرای این طرح‌ها می‌شوند.

این مسئول ادامه داد: همچنین برخی از فرمانداری‌ها هم نشان داده‌اند که در مقابل این طرح‌ها توجیه نیستند؛ چراکه طرح‌های اثرگذار و شاخص خود را که مولد اشتغال در استان است هنوز معرفی نکرده‌اند.

وی بیان کرد: از سوی دیگر دستگاه‌های متولی اشتغال استان وقت لازم را برای پیشبرد اهداف تعیین‌شده قرار نمی‌دهند و با وعده‌های تحقق در هفته‌ها و روزهای آینده موضوع را پیش می‌برند.

برگزاری جلسات اشتغال به صورت روزانه
حبیبی با تأکید بر اینکه خروجی و بازخورد موضوع اشتغال در استان شایسته و زیبنده استان قزوین نیست، اعلام کرد: از این‌ پس هر روز ساعت 13:30 به‌صورت روزانه جلسات کارگروه اشتغال با حضور مسئولان مربوطه در استانداری قزوین برگزار خواهد شد که طی آن مسئولان دستگاه‌های مختلف موظف به ارائه گزارش از عملکرد خود خواهند بود.

وی افزود: این جلسات به‌صورت جدی برگزار خواهد شد و کسی نمی‌تواند به‌صورت غیرموجه در آن غیبت داشته باشد، همچنین هر دستگاهی موظف است گزارشی از فعالیت‌های خود ارائه دهد چراکه خود من به‌شخصه از دستگاه‌های مختلف متولی بحث اشتغال گزارش روزانه خواهم خواست.

معاون اقتصادی استاندار قزوین گلایه کرد: برخی از دستگاه‌ها با اعتماد بر اینکه اعتبار بحث اشتغال برای دستگاه آن‌ها قطعی است پیگیری این موضوع را به ماه‌های آینده سپرده‌اند.

وی گفت: از این‌پس دیگر هیچ سهمیه‌بندی بخشی نخواهیم داشت و هر دستگاهی که طرح‌های خود را زودتر ارائه دهد اعتبارات نیز برای آن‌ها تخصیص داده خواهد شد.

حبیبی در پایان گفت: این تصمیم لازم‌الاجراست و تا زمانی که ضرورت ایجاد کند به‌صورت جدی مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.
انتهای بانک/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.