وجود 111 یتیم فاقد حامی در طرح محسنین
پنج شنبه 2 اسفند 1397

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین:

وجود 111 یتیم فاقد حامی در طرح محسنین/21 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد هستند

وجود 111 یتیم فاقد حامی در طرح محسنین/21 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد هستند
کد خبر: 306696/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/02/26 ساعت: 2:05 PM


قائم مقام کمیته امداد استان قزوین گفت: با حضور حامیان و خیران در طرح اکرام ایتام، یتیم بدون حامی نداریم؛ اما در طرح محسنین 111 نفر فاقد حامی هستند.امیر خوش نیت، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) کمک به نیازمندان و محرومان را افتخار خود می‌داند؛ اما هیچ گاه افزایش تعداد جمعیت تحت حمایت افتخار نیست.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام (ره) تلاش می‌کند تا نیازهای اساسی و جدی محرومان را برطرف کند از این رو در بررسی‌های به عمل آمده مسکن، اشتغال و درمان سه نیاز اصلی مددجویان است.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین افزود: هم اکنون قریب به 21 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند که برخی از آنها از یک خدمت و برخی دیگر از خدمات مختلف این نهاد بهره مند هستند.

وی با اشاره به استقبال خیران و نیکوکاران از طرح اکرام ایتام گفت: در استان قزوین 18 هزار و 706 حامی در همکاری با کمیته امداد از هزار و 681 یتیم حمایت می‌کنند که طی سال 96 متوسط سرانه کمک حامیان به ایتام ماهانه بیش از 37 هزار تومان و متوسط دریافتی ایتام از محل کمک حامیان ماهیانه 417 هزار تومان بوده است.

خوش نیت اذعان کرد: از مجموع ایتام استان 670 نفر در مناطق شهری و مابقی در مناطق روستایی زندگی می‌کنند؛ همچنین 21 نفر فاقد مادر و 21 نفر دیگر نیز دارای بیماری صعب العلاج هستند.

حمایت شش هزار و 710 حامی از طرح محسنین
وی با اشاره به اجرای طرح محسنین ابراز کرد: در طرح محسنین افراد تحت حمایت اگرچه فرزندانی دارای پدر و مادر هستند؛ اما به دلایلی چون بیماری صعب العلاج، اعتیاد، زندان و مواردی از این دست از نعمت همراهی پدر با خانواده محروم هستند.

این مسئول اعلام کرد: هم اکنون شش هزار و 710 حامی در قالب طرح محسنین حمایت از دو هزار و 983 فرزند را بر عهده دارند که طی سال 96 بیش از سه میلیارد و 291 میلیون تومان کمک کرده‌اند.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: از مجموع فرزندان تحت حمایت طرح محسنین هزار و 887 نفر در مناطق شهری و مابقی در مناطق روستایی زندگی می‌کنند؛ همچنین 21 نفر فاقد مادر و 21 نفر دیگر نیز دارای بیماری صعب العلاج هستند.

وی عنوان کرد: با حضور حامیان و خیران در طرح اکرام ایتام، یتیم بدون حامی نداریم؛ اما در طرح محسنین 111 نفر فاقد حامی هستند.

خوش نیت یادآورشد: امروز کمیته امداد امام خمینی (ره) تلاش می‌کند تا با استفاده از ظرفیت‌های مختلف خیران بستر رفع نیازهای اساسی محرومان را رفع کند تا محرومیت زدایی در جامعه محقق شود.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.