آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۰۶۱۶۲ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۲۳ ساعت: ۱۴:۳۰

برای اولین بار در استان؛

مانور سمپاشی هوایی در قزوین توسط پهپاد انجام شد

مانور سمپاشی هوایی برای اولین بار در استان و سومین بار در کشور با استفاده از پهبـاد با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ سمپاشی دقیق هوایی توسط ربات‌های عمود پرواز بدون سرنشین کنترل پذیر (پهباد) نه تنها از آسیب‌های روش‌های سنتی به دور است بلکه با توجه به قیمت بسیار اندک و خدمات پشتیبانی وسیع و ارزان، انجام عملیات سمپاشی حجم انبوهی از مزارع و باغات در کمترین زمان ممکن توسط آن بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

همچنین کاهش مصرف سم و کود مایع، اجرای سمپاشی دقیق از طریق کنترل سپاشی از طریق رایانه منطبق بر نظر کارشناس و نمودارهای چگالی آفات، جلوگیری از افزایش تلفات و ضایعات کشاورزی در فرآیند حین تولید؛ در نتیجه عدم تماس مستقیم دستگاه و کاربر با زمین و محصول، افزایش سرعت سمپاشی به نسبت روش‌های سنتی زمینی و بالتبع سود آوری اقتصادی و همچنین کاهش بسیار چشم گیر در مصرف آب از مزایای استفاده از این پهباد است.

مانور سمپاشی هوایی برای اولین بار در استان و سومین بار در کشور با استفاده از پهبـاد با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار شد.

سرعت عمل بالا تا 60 هکتار در روز ، قابلیت اجرای عملیات سمپاشی در زمین‌های صعب العبور، بهره وری بالا، کاهش 90 درصدی مصرف آب، دقت بالا و کنترل تمام خودکار توسط سامانه کنترل زمینی از مزایای دیگر این پهبادها است.
انتهای پیام/2002