آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۰۵۰۲۱ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۶ ساعت: ۱۵:۵۷

نائب رئیس خانه مطبوعات استان قزوین:

خانه مطبوعات نقشی در انتخاب جوان برتر رسانه نداشت

نائب رئیس خانه مطبوعات استان قزوین گفت: متأسفانه شاهد بودیم که امسال و برای نخستین بار خانه مطبوعات از روند انتخاب جوان برتر رسانه کنار گذاشته شد و به درخواست اداره کل ورزش و جوانان استان، مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی شخصاً فردی را به‌عنوان جوان برتر رسانه معرفی کرد.

جابر خرم نیا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین  درباره انتخاب جوان برتر حوزه رسانه اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های خانه مطبوعات، شفاف سازی و سامان بخشی به اموری است که مربوط به حوزه رسانه است.

وی افزود: در همین زمینه سازوکار و مصوباتی در مورد نحوه قیمت‌گذاری آگهی‌ها، توزیع آن‌ها و نیز مسائل صنفی دیگر وجود دارد که به زودی و در نشست خبری خانه مطبوعات اعلام خواهد شد.

نائب رئیس خانه مطبوعات استان قزوین اذعان کرد: یکی از مسائلی که برای اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات همواره محل دغدغه بوده، موضوع تعامل با مدیران و مسئولان استان است، موضوعی که پیشتر نیز در جلسه با استاندار محترم همراه با نگرانی‌های اعضای خانه بیان شد و استاندار محترم نیز قول مساعد دادند که در استان قزوین امور صنفی مربوط به مطبوعات و رسانه از طریق خانه مطبوعات صورت بگیرد.

وی بیان کرد: با توجه به تجربه سال‌های گذشته در جریان بودیم که برای جشنواره حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان، از خانه مطبوعات جهت انتخاب جوان برتر عرصه رسانه نظرخواهی می‌شود، این روند در سال‌های گذشته بدین صورت بود که خیلی دیر موضوع اعلام می‌شد و خانه نیز چون فرصت کافی برای بررسی نداشت، با خرد جمعی بدون وجود ملاک‌ها یا معیارهای مشخص فردی را انتخاب می‌کرد.

این مسئول ابراز کرد: هیئت مدیره خانه مطبوعات در نظر داشت تا در این دوره نیز ترتیبی برای شفافیت انتخاب جوان برتر عرصه رسانه اتخاذ نماید و ملاک‌ها و معیارها نیز شفافیت کامل داشته باشند.

وی تصریح کرد: اما متأسفانه شاهد بودیم که امسال و برای نخستین بار خانه مطبوعات از روند انتخاب جوان برتر رسانه کنار گذاشته شد و به درخواست اداره کل ورزش و جوانان استان، مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی شخصاً فردی را به‌عنوان جوان برتر رسانه معرفی کرد.

خرم نیا اذعان کرد: البته اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به طور معمول با خانه مطبوعات همراهی مناسبی دارد، اما به نظر می‌رسد کنار گذاشتن خانه مطبوعات به هرطریقی از این فرآیند، نامناسب بوده و گذشته از آن همچنان ابهامات سال‌های گذشته به‌ویژه در مورد ملاک‌ها و معیارهای انتخاب جوان برتر باقی مانده است که متأسفانه باعث می‌گردد این تلقی ایجاد شود که این انتخاب‌ها و معرفی جوانان برتر استان جنبه صوری داری دارد و مبتنی بر کارنامه عملی نیست.
انتهای پیام/2002