آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۰۱۹۳۷ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱/۲۸ ساعت: ۱۴:۲۴

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری:

۱۰۰گروه نمایشی تئاتر "بچه‌های مسجد" در استان‌های مختلف فعالیت می‌کنند

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: هم اکنون ۱۰۰گروه نمایشی در استان‌های مختلف در قالب تئاتر بچه‌های مسجد به فعالیت می پردازند.

کوروش زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین اظهار کرد: هم اکنون 25 دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در استان‌ها افتتاح شده که فعالیت‌های قابل توجهی در مناسبت‌های مختلف سال داشته اند.

وی،کشف و شناسایی استعدادهای جوان و متعهد برای ساختن آینده هنر کشور را از جمله اهداف تاسیس این دفاتر عنوان کرد و افزود: امیدواریم این جریان فراگیر به عنوان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در یک فرایند حداقل پنج ساله و حداکثر10ساله بتواند جریان فکری تئاتر کشور را به دست بگیرد.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری ادامه داد: تشکیل این دفاتر در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی یک خانه تکانی اساسی در نیروی انسانی و انقلابی در فرهنگ و هنر کشور است تا هنرمندان جدیدی را برای سال‌های آینده انقلاب تربیت کنیم.

وی گفت: در این میان مسجد به عنوان پایگاه فرهنگی و سنگر سیاسی،نظامی،اعتقادی و فرهنگی از صدر اسلام تاکنون بهترین بستر برای تربیت چنین استعدادهایی است تا از این طریق حضور جوانان نیز همچون سال‌های انقلاب و دفاع مقدس در این اماکن مقدس پرنگ تر شود.

زارعی با بیان اینکه حدود 30 نمایشنامه برای گروه‌های تئاتر بچه‌های مسجد تولید و در اختیار آنها قرار گرفته است، ابراز کرد: سال گذشته جشنواره سراسری تئاتر بچه های مسجد در تهران برگزار شد و در سال جاری نیز با حضور گروه‌های منتخب استان‌ها، استان فارس میزبان این رویداد خواهد بود.

وی بر آموزش مدون و برنامه ریزی شده گروه‌های تئاتر بچه‌های مسجد تاکید کرد و افزود: در این راستا هم آموزش‌های تکنیکی و هم آموزش‌های اخلاقی و تربیتی در شان نظام اسلامی باید در دستور کار دفاتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد قرار داشته باشد.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور در پایان عنوان کرد: استان قزوین در مدت کوتاه چند ماهه از تاسیس دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد با عضویت بیش از 150نفر عملکرد قابل توجهی داشته است.
انتهای پیام/2002