آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۰۱۷۱۵ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱/۲۷ ساعت: ۱۲:۱۲

رئیس حوزه هنری استان قزوین:

مستند داستانی "۶۴۱۰" در قزوین ساخته می‌شود

رئیس حوزه هنری استان قزون با اشاره به زندگی پرمشقت شهید خلبان حسین لشکری گفت: برای بزرگداشت این شهید ما اولین مستند بلند داستانی ۶۴۱۰ را در خصوص زندگی شهید لشکری در سال ۹۷ کلید می‌زنیم.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین ؛ آئین اختتامیه گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی ظهر امروز(دوشنبه) در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد.

علی هوشمند رئیس حوزه هنری استان قزوین در این مراسم اظهار کرد: اين جشن مزین به نام سید شهيدان اهل قلم سيد مرتضی آوینی است که یاد همه شهدا را گرامی می‌داریم.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، برنامه‌هایی به مناسبت هفته انقلاب اسلامي در قزوین اجرا شد که از همکاری همه مجموعه‌ها و ادارات در همراهی و برگزاری آنها تشکر می‌کنم.

اجرای 60 تئاتر توسط دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد
این مسئول بیان کرد: حوزه هنری 20 برنامه نظیر نمایش فیلم، بزرگداشت آیت الله باریک بین، تجلیل از فعالان تئاتر مسجد و آینده پژوهی را در این ایام برگزار کرد.

وی ابراز کرد: هنرمند انقلابی درد حق طلبی، استکبارستیزی و عدالت خواهي دارد و این اثر را چنان زیبا نشان می‌دهد که حتی کسی که مخالف هستند به این مباحث علاقمند می‌شود.

هوشمند بیان کرد: سید شهیدان اهل قلم با هوشمندي خاصی از گونه‌هاي مختلف هنر سراغ مستندسازی رفت و با گذشت سالیان سال و قریب 2 دهه به اینجا رسیدیم که حرف دنیای امروز را با زبان تصویر می‌شود بیان کرد.

وی با اشاره به زندگی پرمشقت شهید خلبان حسین لشکری اذعان کرد: برای بزرگداشت این شهید ما اولین مستند بلند داستانی 6410 را در خصوص زندگی شهید لشکری در سال 97 کلید می‌زنیم.

رئیس حوزه هنری قزوین در پایان گفت: تولید حداقل 60 تئاتر دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد که در مناسبت‌های خاص اجرا می‌شود از دیگر اقدامات حوزه هنری استان قزوین است.
انتهای پیام/2002