آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۰۰۴۳۸ کد خبرنگار: ۲۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱/۱۹ ساعت: ۸:۵۷

رئیس اداره نظارت بر بهداشت دامپزشکی استان قزوین:

۱۹۵ تن گوشت غیر قابل مصرف از چرخه مصرف انسانی خارج شد

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان قزوین گفت: یکصد و نود و پنج تن گوشت غیر قابل مصرف از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

راول غلامپور اقدمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین  از عملیات بازرسی و نظارت بهداشتی کارشناسان دامپزشکی بر کشتارگاه‌های طیور استان در سال 1396 خبر داد.

وی افزود: در سال 1396 مجموعاً تعداد 14 میلیون و 600 هزار قطعه طیور زنده در کشتارگاه‌های صنعتی طیور استان تحت نظارت مستقیم مسئول فنی و ناظرین بهداشتی و شرعی به منظور نظارت بر مراحل معاینه قبل و پس از کشتار وکنترل زنجیره استحصال خط کشتار، کشتارشد.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان قزوین اذعان کرد: در کنار همکاران بخش خصوصی، نظارت عالیه از سوی کارشناسان اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان نیز صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در طی این مدت افزون بر 31 هزار تن گوشت مرغ در کشتارگاه‌های استان استحصال و پس از بسته بندی و درج الزامات نشانه گذاری در دسترسی عموم مردم قرار گرفت.

این مسئول بیان کرد: در همین مدت 195 تن گوشت غیر قابل مصرف انسانی به دلایل مختلف از چرخه مصرف خارج شد. 

دکتر اقدمی با تأکید بر نقش مهم دامپزشکی گفت: نظارت‌های دامپزشکی جزء لاینفک تولید محصولات دامی است و خود نقش بسزایی در ایجاد اطمینان خاطر مصرف کننده و سلامت و بهداشت جامعه دارد.

وی در پایان با اعلام اینکه هم اکنون 5 کشتارگاه صنعتی طیور در استان قزوین فعال هستند به شهروندان توصیه کرد: نسبت به تهیه مرغ و آلایش خوراکی مورد تأیید دامپزشکی اقدام و در زمان خرید به مندرجات روی بسته‌ها توجه کنند و در صورت هر گونه ابهام در این ارتباط می‌توانند نسبت به پیگیری آن از طریق سامانه پیامکی 50001512 اقدام نمایند.
انتهای پیام/2002