آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۷۳۴۷۰ کد خبرنگار: ۲۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ ساعت: ۹:۳۲

آخرین اخبار ورزشی سال ۹۶ در قزوین؛

مدال نقره بهمن عسگری در لیگ جهانی کاراته/ والیبالیست قزوینی به اردوی جهانی دعوت شد

مهدی مرندی لیبرو شایسسته و ملی پوش قزوینی به اردوهای رقابت‌های آسیایی و جهانی ۲۰۱۸ دعوت شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی صبح قزوین ؛ گزیده ای از آخرین اخبار ورزشی سال 96 در استان قزوین را در ادامه می‌خوانید:

2 طلا و یک برنز در انتظار کاراته کاهای ایران در لیگ جهانی
بهمن عسگری و کاتای تیمی مردان برای کسب مدال طلا و تیم کاتای تبریز برای مدال برنز لیگ جهانی کاراته وان هلند به میدان می‌روند.

در روزی که بزرگان کاراته همچون صدرالدین سایماتوف، رافائل آقایف آذربایجانی، بروس داگلاس برزیلی، لوئیجی بوسا ایتالیایی وآندره س مادیرا ونزوئلایی ناکام بودند، تیم ایران دو فینالیست داشت.

سومین مرحله لیگ جهانی کاراته وان به میزبانی روتردام هلند و با حضور 683 کاراته کا از 74 کشور از امروز آغاز شد و بهمن عسگری در منهای 75 کیلوگرم با شکست دادن تمامی حریفان فینالیست شد. در کاتای تیمی، تیم تهران با ترکیب امیربهادر تدین، روزبه روشنی و سهیل ساجدی فر با غلبه بر رقبا به فینال راه یافت و تیم شهرداری تبریز با ترکیب سهند اسلامی، فرزاد محمدخانلو و احد شاهین هم برای کسب مدال برنز روز یکشنبه به مصاف تیم ترکیه می‌رود.

در وزن منهای 75 کیلوگرم، بهمن عسگری در مبارزه اول 2 بر صفر از سد متیوس لیسکووسکی از اسلواکی گذشت. عسگری در دیدار دوم یک بر صفر توماس اسکات امریکایی را برد.

او در سومین دیدار در حالی که 3 بر صفر مقابل داستونبیک اتابولاف از ازبکستان پیش بود، حریف هانسوکو شد تا عسگری 8 بر صفر برنده میدان باشد.

عسگری در چهارمین مبارزه 4 بر 2 لوگان داکوستا از فرانسه را برد و راهی دور نیمه نهایی شد.

وی در نیمه نهایی5 بر صفر استانیسلاو هورنا از اوکراین نفر دوم رنکینگ جهان و دارنده طلای بازیهای جهانی، برنز جهان، ۲ نقره اروپا و ۴ طلا کاراته وان را شکست داد و فینالیست شد.عسگرییکشنبه به مصاف کن نیشیمورای ژاپنی می‌رود.

در کاتای تیمی مردان، تیم ایران با ترکیب امیربهادر تدین، روزبه روشنی و سهیل ساجدی فر در مبارزه نخست 4 بر یک از سد تیم ایتالیا گذشت. در دومین دیدار 3 بر 2 تیم مونته نگرو را برد و فینالیست شد.این تیم روز یکشنبه برای کسب مدال طلا به مصاف تیم ایتالیا می‌رود.

تیم شهرداری تبریز با ترکیب سهند اسلامی، فرزاد محمدخانلو و احد شاهین 3 بر 2 از تیم ایتالیا شکست خورد و به جدول شانس مجدد رفت. تیم ایران در این گروه 4 بر یک تیم کرواسی را مغلوب کرد تا برای کسب مدال برنز روز یکشنبه مقابل تیم ترکیه قرار گیرد.

در کاتای انفرادی بانوان، نگین باقری ابتدا 3 بر 2 تریانا دی اونفریو از ایتالیا دارنده برنز امیدهای جهان در سال 2015 و طلای امیدهای اروپا در سال 2014 را برد و سپس 4 بر یک نوریا اسکودرو از اسپانیا را شکست داد.

باقری در سومین مبارزه 4 بر یک مغلوب هیکارو اونو از ژاپن دارنده یک طلا، 6 نقره و 2 برنز لیگ های جهانی از سال 2016 تا 2018 شد و با شکست 3 بر 2 هیکارو اونو ژاپنی مقابل ساندرا سانچز اسپانیایی، نگین باقری از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 50- کیلوگرم، سارا بهمنیار 3 بر صفر ماریا دامیلدئو از ایتالیا را برد و در ادامه موفق شد مقابل سرینه لونس از فرانسه 4 بر یک به برتری برسد و در بازی سوم 3 بر 2 مقابل سروتینا ساری سوکاتندل از اندونزی نایب قهرمانی آسیا در سال 2017 و دارنده یک نقره و 3 برنز کاراته وان مغلوب شد و به جدول شانس مجدد رفت.

او در این گروه به مصاف مولدینگ ژانگ بیربای از قزاقستان و 3 بر 2 مغلوب شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در همین وزن نسرین دوستی در اولین مبارزه 3 بر 2 روکو سانچز از اسپانیا را شکست داد. سانچز در سال 2014 بر سکوی سوم رقابت‌های جهانی ایستاد. وی در دومین دیدار 4 بر 3 برابر نورانا آلیوا از آذربایجان دارنده یک نقره و 4 برنز از رقابت های لیگ جهانی کاراته وان شکست خورد و حذف شد.

در وزن 55- کیلوگرم،آویشن باقری 2 بر یک مقابل ناتالی سزپوندر از لهستان مغلوب شد و از دور رقابتها کنار رفت.

در همین وزن فاطمه چالاکی در اولین مبارزه برابر والنتینا زولوتاروا از کانادا به تساوی 2 بر 2رسید که با استفاده از قانون سنشو حریف کانادایی برنده تاتامی شد تا چالاکی از دور رقابتها کنار رود.

طراوت خاکسار دیگر کاراته کا این وزن در اولین دیدار یک بر صفر مقابل بشری توسان از ترکیه شکست خورد و حذف شد.

این کاراته کای ترکیه برنز امیدهای اروپا 2015 و برنز بزرگسالان اروپا 2016 و 1 طلا و 2 نقره لیگ جهانی کاراته وان را پشتوانه خود دارد.

در وزن 67- کیلوگرم، امیررضا میرزایی در اولین دیدار یک بر صفر نتیجه را به سوچیرو ناکانو از ژاپن دارنده طلا امیدهای جهان و نقره امیدهای آسیا در سال 2017 و سه برنز لیگ های جهانی کاراته وان واگذار کرد و حذف شد.

در وزن 75- کیلوگرم، علی اصغر آسیابری بود که ابتدا 7 بر یک روبین وینترس از آلمان را برد و در مبارزه دوم مقابل مورات اوز از ترکیه به تساوی 2 بر 2 رسید و این حریف ترک بود که با استفاده از قانون سنشو برنده میدان شد.

این کاراته کای ترکیه در رقابت‌های قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۸ به مدال نقره دست یافت.
در همین وزن ابراهیم حسن بیگی 6 بر 4 مغلوب نیک گریس از هلند شد.

فردا و در دومین روز رقابت‌ها، رزیتا علیپور دروزن منهای 61 کیلوگرم، در وزن منهای 68 کیلوگرم: مبینا کاویانی و مهتاب اسماعیلی و در وزن به اضافه 68 کیلوگرم، حمیده عباسعلی و محدثه آقایی در بخش بانوان و در بخش مردان، ابوالفضل شهرجردی، امیربهادر تدین و احمدرضا محمودی در کاتای انفرادی، در وزن منهای 84 کیلوگرم، ذبیح اله پورشیب، مهدی خدابخشی، مهدی قراری زاده، علی فداکار و کیوان بابان و در وزن به اضافه 84 کیلوگرم،سجاد گنج زاده، صالح اباذری، سامان حیدری و ذبیح اله پورشیب به مصاف رقبا می روند.

حضور 8 تا 13ورزشکار قزوینی را در بازی‌های آسیایی پیش بینی می‌کنیم

مدیرکل ورزش و جوانان استان در مراسم تجلیل از هیات‌های ورزشی شهرستان قزوین که با حضور فرماندار قزوین برگزار شد، گفت: پیش بینی می‌کنیم بین 8 تا 13 ورزشکار استان در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اندونزی حضور داشته باشند.

وی در ادامه تکمیل طرح‌های نیمه تمام ورزشی را از اولویت‌های اساسی اداره کل ورزش و جوانان قزوین دانست و گفت: سالن بدمینتون، زمین ورزشی کورانه، زمین چمن ناصرآباد، مجموعه های ورزشی اقبالیه، رازمیان و معلم کلایه، تکمیل آکادمی فوتبال شهر قزوین از جمله پروژه‌های نیمه تمام ورزشی استان هستند که در سال 97 برای تکمیل آنها اقدام می شود.

علایی مقدم افزود: مربیان و دست اندرکاران هیئت‌های ورزشی شهرستان قزوین باید استعدادیابی ورزشی را برای مسابقات فراملی در سال‌های 2020 و 2022 و 2024 با جدیت بیشتری در دستور کار قرار دهند.

ورزشکار قزوینی به مرحله نهایی اردوی تیم ملی فوتبال ناشنوایان دعوت شد
سید امیر حسینی ملی پوش شایسته وارزنده قزوینی به نهمین اردوی آمادگی تیم ملی فوتبال ناشنوایان برای شرکت در رقابت های آسیایی فراخوانده شد.

این اردو از ۵ فروردین در کمپ تیم های ملی این فدراسیون آغاز می شود تا ۱۱ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

ملی پوشان خود را برای شرکت در چهارمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ ناشنوایان که از ۳ تا ۱۷ اردیبهشت ماه ۹۷ در چانگوون کره جنوبی برگزار می‌شود آماده می‌کنند.

مهدی مرندی والیبالیست قزوینی به اردوی جهانی دعوت شد
مهدی مرندی لیبرو شایسسته و ملی پوش قزوینی به اردوهای رقابت‌های آسیایی و جهانی ۲۰۱۸ دعوت شد.

مهدی مرندی والیبالیست قزوینی، برای شرکت در لیگ ملت‌های آسیا و مسابقات قهرمانی مردان جهان به اردوی، تیم ملی فراخوانده شد.تمرینات تیم ملی از ۱۴ فروردین آغاز می‌شود و مرندی با نظر سرمربی تیم ملی از ۲۱ فروردین ماه به اردوی تیم ملی اضافه خواهد شد.

حسن ختام شیرین ورزش قزوین در سال 96
بهمن عسگری کاراته کای شایسته و ارزنده استان و کشورمان با کسب مدال ارزشمند نقره رقابت‌های لیگ جهانی کاراته در کشور هلند،پایان سال 1396 ورزش و جوانان استان قزوین را با شیرینی خاصی رقم زد.

سال 1396 برای ورزش استان قزوین شیرینی های زیادی داشت که حسن ختام این شیرینی‌ها؛کسب مدال نقره بهمن عسگری کاراته کای شایسته و ارزنده استان و کشورمان در رقابت‌های لیگ جهانی هلند بود.

در جایی که دیگر بزرگان کاراته کشورمان سجاد گنج زاده و ذبیح الله پور شیب از کسب مدال بازماندند؛ بازهم بهمن عسگری درخشید تا مدالی ارزشمند در تاریخ ورزش استان قزوین و ایران رقم رقم بزند.

بهمن عسگری کاراته‌کای مطرح استان در دیدار پایانی رقابت‌های لیگ جهانی کاراته در حالی مقابل، کن نیشیمورای ژاپنی به روی تاتامی رفت که در پایان بازی را مقابل این حریف واگذار کرد.

در این دیدار حساس و نفس‌گیر که در وزن منهای 75 کیلوگرم سومین دوره لیگ جهانی کاراته وان هلند برگزار شد، بهمن عسگری با نتیجه نزدیک چهار بر دو مقابل حریف ژاپنی خود تن به شکست داد و باوجود شایستگی‌های بالایی که داشت، در نهایت سکوی نایب قهرمانی این مسابقات را به خود اختصاص داد.

عسگری در حالی مقابل حریف ژاپنی خود نتیجه را واگذار کرد که 6 ماه قبل در جریان رقابت‌های لیگ جهانی استانبول موفق شده بود همین حریف را مغلوب و نشان طلای دومین مرحله لیگ جهانی را از آن خود کند.

این کاراته‌کای ارزشمند استان در طول حضور خود در رقابت‌های لیگ جهانی کاراته همواره توانسته برای کشور افتخارآفرینی کند و حالا با کسب سه نشان طلا و سه نشان نقره این مسابقات یکی از پرافتخارترین ورزشکاران کشور در رقابت‌های لیگ جهانی محسوب می‌شود.

انتهای پیام/2002