آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۷۳۴۴۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ ساعت: ۱۴:۳۹ ↗ لینک کوتاه

رئیس کل دادگستری استان قزوین:

زندانیان از تسهیلات مرخصی نوروزی بهره مند می‌شوند

رئیس کل دادگستری استان قزوین از بهره مندی حداکثری زندانیان از تسهیلات مرخصی نوروزی خبرداد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ حجت الاسلام نورالله قدرتی، رئیس کل دادگستری قزوین به همراه مدیرکل زندان‌های استان، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قزوین،رؤسای دادگستری حوزه‌های قضایی و قضات دادگاه‌ها، دادسراها و اجرای احکام در جمع زندانیان زندان مرکزی قزوین حاضر و با آنها دیدار چهره به چهره داشت.

حجت الاسلام قدرتی در حاشیه این دیدار اظهار کرد: باعنایت به عفو مقام معظم رهبری مدظله العالی بمناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و همچنین دستورالعمل اعطای مرخصی نوروزی، همه زندانیان واجدشرایط با مساعدت دستگاه قضایی استان از مزایای این دستورالعمل بهره مند شدند.

رئیس کل دادگستری استان افزود: وضعیت سایر زندانیان تحت قرار نیز امروز با حضور مسئولین قضایی بررسی ونسبت به تعدیل و تخفیف قرارهای مربوطه تا حد ممکن بهره مند شدند.

وی ادامه داد: محکومین مالی که متقاضی استفاده از مرخصی هستند باید معادل مبلغ بدهی خود وثیقه معرفی کنند.

این مسئول افزود: سایر زندانیانی که در دستورالعمل ابلاغی، شرایط استفاده از مرخصی نوروزی را ندارند؛ در نیمه دوم فروردین ماه مطابق با قوانین و مقررات مربوطه از این تسهیلات بهره مند خواهند شد.

وی در خصوص ادای دین جرایم غیر عمد عنوان کرد: در کمیته ای متشکل از مدیر کل زندان‌های استان، معاون دادستان و مدیرعامل ستاد دیه به دلیل مساعدت ویژه در ایام نوروز، وضعیت پرونده‌های محکومین تا سقف 300 میلیون ریال بصورت فوق العاده بررسی و با هماهنگی ستاد دیه استان تا نیمه اول فروردین ماه سال جدید شرایط آزادی آنها نیز فراهم خواهدشد.

این مقام ارشد قضایی استان در ادامه به ردمال‌های جزیی محکومین اشاره کرد و گفت: انجمن حمایت زندانیان در خصوص 50 نفر از محکومین واجد شرایط به ردمال، تا سقف 100 میلیون ریال و با تنفس سه ماهه بصورت قرض الحسنه با تضمین سهل الوصول،تسهیلات پرداخت میکند.

رئیس کل دادگستری استان در پایان ابراز کرد: نگاه دستگاه قضایی براساس دستورالعمل عفو و اعطای مرخصی نوروزی بسیار مثبت است و علت حضور در روزهای پایانی سال به زندان، رفع موانع موجود در پرونده‌های زندانیانی است که می توانند با تودیع کفیل و یا وثیقه از مرخصی نوروزی بهره مند شوند.
انتهای پیام/2002

منبع: