آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۷۲۹۰۱ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ ساعت: ۹:۹

در آستانه سال نو صورت گرفت؛

توزیع بن کارت خرید کالا ویژه مددجویان کمیته امداد قزوین

در آستانه سال نو و برای تسهیل در امر خرید شب عید نیازمندان؛ توزیع بن کارت های خرید کالا ویژه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین آغاز شد.

مجید مومنی، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: در آستانه سال نو و برای تسهیل در امر خرید شب عید نیازمندان؛ با فروشگاه‌ها تفاهم نامه همکاری امضا کرده ایم از این رو بن کارت‌های 50 تا 120 هزار تومانی متناسب با شرایط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین بین آنان درحال توزیع است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: قرار نیست خانواده ای به طور دائم و یا طولانی مدت تحت حمایت کمیته امداد قرار گیرند از این رو استعدادسنجی شده و برای توانمندسازی آنها تلاش می‌شود.

وی با اشاره به خدمات ارائه شده کمیته امداد به مددجویان اعلام کرد: هم اکنون 20 هزار و 930 خانوار تحت حمایت در استان و در شهرستان قزوین بیش از پنج هزار خانوار تحت حمایت داریم که از این تعداد سه هزار و 500 خانوار سرپرست زن هستند، در مجموع 63 درصد مددجویان استان زن سرپرست خانوار هستند که 80 درصد به دلیل فوت سرپرست تحت حمایت این نهاد قراردارند.

مومنی تأکید کرد: وضعیت استان قزوین از لحاظ درآمد ناخالص ملی از استان‌های دیگر بهتر است که این موضوع موجب شده تا تعداد مددجویان در استان قزوین در مقایسه با سایر استان‌ها از نسبت کمتری برخوردار باشد.

وی عنوان کرد: هم اکنون ارائه خدمات به زنان سرپرست خانوار در مرکز فرهنگی اسلامی بانوان انجام می‌شود که تنها مددکاران خانم در آنجا حضور دارند و مسائل مربوط به زنان سرپرست خانوار از این طریق پیگیری می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین ادامه داد: هم اکنون صندوق قرض الحنسه امداد ولایت در استان تأسیس شده است که تاکنون به بیش از شش هزار نفر تسهیلات پرداخت کرده و درخواست ما این است که پیمانکاران طرف قرار داد با شهرداری با افتتاح حساب در این صندوق برای اعطای وام به مددجویان و نیازمندان بستر لازم فراهم شود.

وی گفت: سه هزار دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین است که این تعداد در شهرستان قزوین 800 نفر است بنابراین شهرداری قزوین می تواند در ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی با کمیته امداد همکاری داشته باشد.

مومنی اعلام کرد: کمیته امداد علاوه بر پاسخگویی به سیستم دولتی همانند سایر سازمان‌ها، از طرف سازمان مفید راهبر، بازرسی کل مشور و دیوان محاسبات در برابر عملکرد و اقدامات خود، مورد نظارت قرار می‌گیرد و با موسسات غیر دولتی و خیریه ها جهت خدمت رسانی به محرومین تعامل و همکاری دارد.

وی با اشاره به موضوع ایجاد فرصت‌های اشتغال برای مددجویان اظهار کرد: بازارچه‌هایی را کمیته امداد در شهرستان بوئین زهرا و آوج برای مددجویان احداث کرده است و در شهر قزوین نیز ما آمادگی داریم این اقدام برای ایجاد اشتغال مددجویان اجرایی شود لکن انجام چنین امر مستلزم همکاری شهرداری و شورای شهر قزوین است.

این مسئول با اشاره به اینکه برای خدمت به مددجویان در کنار مساعدت و مشارکت اقشار مختلف انتظار همراهی و همکاری اعضای محترم شورا ی شهر را هم داریم، یادآورشد: اقشار مختلف می‌توانند کمک‌های مالی خود را از طریق سامانه #028*8877* اهدا کنند همچنین افراد علاوه بر کمک‌های مالی از تخصص و توان خود نیز برای خدمت به محرومان و نیازمندان استفاده کنند.
انتهای پیام/2002