آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۷۲۸۴۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ ساعت: ۱۰:۱۸ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل محیط زیست استان:

طرح جامع پیشگیری از آلودگی هوا در قزوین اجرا می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: دبیرخانه طرح جامع پیشگیری از هوای استان در اداره کل حفاظت محیط زیست استان مستقر است و دستگاه‌های مشمول هر سه ماه یکبار گزارش ارائه خواهند کرد.

سیاوش شمسی پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: طرح جامع پیشگیری از آلودگی هوا در ششمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مصوب شد، در طرح جامع پیشگیری هوای استان قزوین 35برنامه اجرایی پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: در این جلسه مهندس زاهدی استاندار قزوین این طرح را با عنوان طرح بالادستی برای تمام کمیته‌های برنامه ریزی شهرستان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان برشمردند و تاکید کردند هم اعتبارات استانی و شهرستانی و امکانات موجود باید به طور متناسب در اختیار طرح جامع پیشگیری از آلودگی هوای استان قرار بگیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در خصوص اهداف این طرح بیان کرد: جلوگیری از بیابان زایی، جلوگیری از تغییرات کاربری‌های فضای سبز، توسعه انرژی نو، از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، جلوگیری از ساخت و سازها در مسیرها و کوریدرهای باری استان، جلوگیری از فرسایش بادی، الزام صنایع به استفاده از سیستم‌های کنترل آلودگی هوا و الزام دستگاه‌های اجرایی به معاینه فنی موتورخانه‌ها از جمله اهداف این طرح است.

وی اذعان کرد: دبیرخانه طرح جامع پیشگیری از هوای استان در اداره کل حفاظت محیط زیست استان مستقر است و دستگاه‌های مشمول هر سه ماه یکبار گزارش عملکرد خود را به دبیرخانه شورای برنامه ریزی استان ارائه خواهند کرد.
انتهای پیام/2002

منبع: