آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۷۲۸۱۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ ساعت: ۹:۴۸ ↗ لینک کوتاه

دادستان کل کشور گفت:

وابستگی فرقه شیرازی به انگلیس محرز است/ کشف حجاب در ملأ عام طبق قانون جرم است

دادستان کل کشور با بیان اینکه وابستگی فرقه شیرازی به انگلیس کاملا محرز است، گفت: اگر جریان و یا فرقه‌ای بخواهد در برابر قانون بایستد و برخلاف مقررات رفتار کند دستگاه قضایی سکوت نخواهد کرد.

به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین ،حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به حادثه سفارت ایران در انگلیس اظهار داشت: اتفاقی که برای سفارت ایران در لندن افتاد، ریشه‌های مختلفی دارد. یک جریانی است که سالهاست در ایران و برخی کشور‌های همسایه فعالیت دارد منتهی مرکز آن در قم است.

دادستان کل کشور ادامه داد: این جریان تحت عنوان جریان شیرازی نوعی برنامه ریزی در کارهایشان است که متاسفانه موجب اختلاف بیت اقوام و مذاهب اسلامی شده اند و هر روز بر آتش ایجاد اختلاف بین مسلمانان به نحوی می‌پردازد.

وی افزود: در دوره‌ای که دشمنان قسم خورده اسلام تمام توان خود را به کار می‌گیرند تا میان شیعه و سنی اختلاف ایجاد کنند باید تلاش کنیم که میان مذاهب و ایجاد شود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با بیان اینکه متاسفانه این جریان به مقدسات اسلامی توهین می‌کنند و کاملا مشخص است که این برنامه‌ها توسط دشمنان اسلام مدیریت می شود، ادامه داد: حدود 2 سال قبل به سران این جریان در قم از سوی دادگاه روحانیت پیام داده شد که اقدامات شما ناپسند است و نگذارید که اختلاف بین مذاهب به وجود بیایند، اما این پیام از سوی آنها پذیرفته نشد و گفتند که شبکه‌های انگلستان هیچ ربطی به ما ندارد،

دادستان کل کشور تاکید کرد: اخیراً یکی از وابستگان این جریان بر خلاف موازین قانونی حرکتی انجام داد و دادسرای ویژه روحانیت چندین بار به وی اخطار داد، اما او از ارائه پاسخ روشن ممانعت به عمل آورد و در نهایت بازداشت شد تا تحقیقات لازم صورت بگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری اذعان کرد: پیرو این اخطار عده ای در برخی کشورهای همسایه اقدامات ناشایستی انجام دادند و تعدادی از وابستگان این گروه به سفارت ایران در لندن یورش بردند.

وی ادامه داد: حمله متجاوزین به سفارت، پس از چند دقیقه از سوی کارکنان سفارت به پلیس اطلاع داده شد، اما آنها به جای انجام وظیفه خود و صیانت از سفارت، تنها نظاره‌گر این جریان بودند تا جایی که پرچم جمهوری اسلامی پایین آمد.

 دادستان کل کشور اذعان کرد: ظاهرا بیش از دو ساعت پلیس نظاره‌گر این امر بود و تنها با اصرار کارکنان سفارت، متجاوزان را به مدت کوتاهی دستگیر و سپس آنها را آزاد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با بیان اینکه وابستگی این فرقه به انگلیس کاملا محرز است، گفت: اقدام دولت انگلیس بر خلاف قوانین بین المللی بود و امیدوارم مسئولان ما در دستگاه دیپلماسی از طریق رایزنی با دولت متجاوز انگلستان حق ملت ایران را بازگرداند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: انتظار ما این است کسانی که در داخل کشور زندگی می‌کنند اگر مسئله ای را قبول ندارند در چهارچوب قانون به اظهار نظر بپردازند.

دادستان کل کشور تاکید کرد: اگر جریان و یا فرقه‌ای بخواهد در برابر قانون بایستد و برخلاف مقررات رفتار کند دستگاه قضایی سکوت نخواهد کرد و با عوامل موثر در آن جریان برخورد می کند.

وی افزود: بنده از سران این جریان درخواست می‌کنم در شرایطی که دشمنان برای ایجاد اختلاف و آشوب میان کشورهای اسلامی تلاش می‌کنند، ،در جهت مصالح قانون حرکت کنند و اگر چنین نشود درمی یابیم که حقیقتا شیعه انگلیسی هستند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری اظهار کرد: حرکات این گروه خلاف قانون است و انتظار داریم که این افراد از ایجاد اختلاف و تفرقه میان امت اسلامی دست بر دارند چرا که این مسئله خیانت است.

وی تصریح کرد: مدارک بسیاری نشان می دهد که فرقه شیرازی تحت حمایت انگلیس قرار دارد و این کشور تلاش می‌کند جریانی که در زمان مشروطه اتفاق افتاد را مجدداً تکرار کند.

دادستان کل کشور با اشاره به خودکشی در زندان‌های کشور گفت: مسئله خودکشی در زندانها چند ماهی است که مطرح شده و گاهی اتفاق می افتاد و البته در همه دنیا وجود دارد.

وی افزود: مسئولان زندان موظفند که از زندانی‌ها مراقبت ‌ای لازم را به عمل آورند. البته ممکن است گاهی کوتاهی‌های صورت بگیرد و افرادی که تصمیم به خودکشی دارند از فرصت‌های استفاده کنند و به مقصود خود برسند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود: سید امامی که متهم به جاسوسی بود و اقدام به خودکشی کرد، تحت مراقبت قرار داشت اما از فرصتی محدود استفاده کرد و توانست درزمان 15 الی 16 دقیقه هدف خود را عملی کند.

دادستان کل کشور با اشاره به آمارهای خودکشی در جهان گفت: خودکشی در کشورهای غربی وحشتناک بوده و طبق آمارهای رسمی در کشور آمریکا به ازای هر 100 هزار زندانی 62 خودکشی وجود دارد.

دادستان کل کشوربا اشاره به اینکه اگر کسی در مرعا کشف حجاب کند طبق قانون مجرم است، گفت: نظام جمهوری اسلامی درمقابل حرکتی که گناه و حرام مسلم است ساکت نمی ماند.

وی تصریح کرد: کسی که کشف حجاب می کند طبق قانون مجرم است لذا در نظام جمهوری اسلامی ایران رعایت حجاب برای بانوان لازم است.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه حریم اشخاص کاملا محترم است لذا هیچ کس معترض حریم خصوصی افراد نباید باشد، خاطرنشان کرد: اسلام در رابطه با مسئله حجاب دستورات مؤکد و آیات غیرقابل توجیه دارد، حکم اسلام نسبت به حجاب مشخص و از واجبات است، عدم رعایت حجاب جزو محرمات قطعی به حساب می‌آید.

دادستان کل کشور با اشاره به این که مسئله حجاب شوخی نیست، افزود: کسی که مسلمان است باید حجاب داشته باشد، در نظام جمهوری اسلامی برای رعایت مسئله حجاب قانون داریم ، اگر کسی بخواهد در معرض همه مردم کشف حجاب کند مرتکب جرم شده و طبق قانون مجرم است .

دادستان کل کشور ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی ایران رعایت حجاب برای بانوان لازم است و رفع آن جرم محسوب می شود، دولت استعمارگر انگلیس، رضاخان را بر این مملکت حاکم کرد به طوری که، اقدامات اولیه آن کشف حجاب بود، این سیاست شیطانی توسط دشمنان دنبال می‌شود و در شبکه‌های مختلف، سایت‌ها و تمام کانالهایی که مربوط به آنها می‌شود تلاش دارند تا این امر مقدس موثر برای بانوان را تحت تاثیر قرار دهند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به اینکه گویندگان، نشریات، نویسندگان و تمام عواملی که در رابطه با مسئله حجاب موثر هستند باید به این امر مهم توجه کنند، افزود: دشمن مسئله حجاب اجباری را دنبال می‌کند تا به اهداف خود برسد.

دادستان کل کشور در پاسخ به سوال دیگری پیرامون بحث قاچاق کالا و ارز ادامه داد: اقدامات اطلاعاتی و قضایی در رابطه با مبارزه با کالاهای قاچاق و ارز شروع شده تا اینکه اخیراً اقدامات خوبی توسط سربازان گمنام امام زمان انجام شده است لذا، شبکه هایی کشف شده که با همکاری دستگاه‌های قضایی توانستیم به نتایج خوبی برسیدیم، به گونه‌ای که در چند استان این موضوع پیگیری شده و تعدادی نیز دستگیر شده‌اند.

وی اضافه کرد: باید بر روی این شبکه‌های گسترده کارهای تحقیقاتی زیادی انجام شود، لذا زمانی که موضوع به مرحله‌ای برسد که قابل نشر باشد اطلاعات لازم را به مردم ارائه خواهیم داد.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری اظهار داشت: از همه مردم انتظار داریم در رابطه با مبارزه با کالای قاچاق و ارز یک هماهنگی و همکاری جمعی داشته باشد و اطلاعات لازم را دستگاه‌های اطلاعاتی و قضایی ارائه بدهند.

وی با بیان اینکه از مردم درخواست می‌کنیم تا از خرید کالای قاچاق خودداری کنند تا اقتصاد کشور رونق پیدا کند، افزود: این حجم گسترده قاچاق که از مبادی رسمی وارد می شود ،نمی تواند بدون پشت پرده و کسانی که دست اندرکار مبارزه با آن هستند وارد کشور شود، اطلاعاتی داشتیم که کسانی که موثر در مبارزه باکالای قاچاق هستند به نحوی ذینفع به حساب می آیند و از کالای قاچاق بهره مند می شوند.

دادستان کل کشور در پاسخ به علت مخالفتش نسبت به طرح اعاده اموال نامشروع مسوولان گفت : بنده مخالف رسیدگی به اموال نامشروع مسئولان هستم، پیدا کردن این‌همه مسئول از ابتدای انقلاب تا به امروز، معضل بسیار مشکلی است لذا مطمئنم در اجرا به جایی نخواهیم رسید.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه ازدیاد قانون بر اجرای قوانین مشکل ایجاد می کند، ادامه داد: قانون رسیدگی به دارایی مقامات سال 94 به تصویب رسید ، لذا سه سال از تصویب این قانون می گذرد به طوری که، بین مجلس و شورای نگهبان اختلال وجود داشت ، موضوع به مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی‌های بیشتر کشیده شد به طوری که نظرات مختلفی مطرح شد و تجزیه و تحلیل‌های جامعی به عمل آمد.

وی ادامه داد: مسئولان عالی قضایی چندین جلسه به صورت متوالی برگزار کردند به طوری که مشخص شد در اجرا با مشکلات جدی مواجه می شویم، رئیس قوه قضاییه به این نتیجه رسید که اجرای آیین‌نامه با این قانون مشکل ایجاد می کند و لذا متاسفانه قانون اکنون مانده است ، آوردن قانون دیگر قطعاً مشکلات فراوانی ایجاد می کند.

دادستان کل کشور در پاسخ به سوال دیگری پیرامون مراسم چهارشنبه سوری آخر سال گفت : مردم باید به نکاتی در رابطه با چهارشنبه سوری آخر سال توجه داشته باشند لذا این مسئله باید به خوبی مدیریت شود.

وی با اشاره به اینکه خانواده‌ها، پدران و مادران باید مراقبت و کنترل های لازم را داشته باشند تا با حوادث تلخ مواجه نشویم افزود: باید در این موضوع حقوق شهروندی رعایت شود و از سوی دیگر مردم باید مراقب شبکه های معاند و تبلیغات آنها باشند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری خاطرنشان کرد: دلقکی تحت عنوان ری استارت در آمریکا نشسته و دستور حمله را صادر می کند ممکن است برای چهارشنبه آخر سال فرمان‌های بچه گانه و شیطنت آمیزی صادر شود، مردم باید مانند گذشته بصیرت، هوشیاری و بیداری خود را نشان دهند.

انتهای پیام/1404

منبع: تسنیم