آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۷۲۶۶۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ ساعت: ۱۰:۳۱ ↗ لینک کوتاه

گزارش؛

نجومی‌بگیران در دانشگاه آزاد جولان می‌دادند/ دانشجویان چشم به راه حقوق از دست رفته

برخی رسانه‌ها خبر از دریافت حقوق‌های نجومی ۱۸ تا ۳۸ میلیون تومانی توسط مدیران سابق دانشگاه آزاد می‌دهند.

به گزارش سرویس دانشگاه  صبح قزوین ،"مدیران سابق دانشگاه آزاد حقوق‌های نجومی می‌گرفتند" این خبری است که امروز در برخی رسانه‌ها منتشر شده است؛ این رسانه‌ها مدعی هستند برخی از مدیران سابق دانشگاه آزاد از رئیس تا معاونان برنامه‌ریزی، سرپرستی، فرهنگی، اداری و مالی، آموزشی و غیره دانشگاه آزاد ماهیانه بین ۱۸ تا ۳۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کردند.
 
حقوق هایی نجومی این بار در دانشگاه آزاد

امروز در حالی اخباری در خصوص دریافت حقوق‌های نجومی توسط مدیران سابق دانشگاه آزاد منتشر می‌شود که از زمان تاسیس تا اکنون شهریه دانشجویان مهمترین منبع تامین مالی دانشگاه آزاد بوده و عملا پرداخت‌های بالای دانشجویان در زمان انتخاب واحد یا دریافت کارت ورود به جلسه امتحان است که موجب حیات مجموعه عظیم دانشگاه آزاد در سراسر کشور شده است؛ پرداخت‌هایی که براساس اخبار منتشر شده به نظر می‌رسد نظارت درستی هم درباره آن وجود نداشته است.

برای بررسی بیشتر کم و کیف ماجرای حقوق‌های نجومی در دانشگاه آزاد با یک منبع آگاه در این دانشگاه گفت‌و‌گو کردیم، این منبع‌آگاه با بیان اینکه مشکل حقوق‌های نجومی از قبل در دانشگاه آزاد وجود داشته است اظهار کرد: اکنون مسئولین و سیستم‌‌های نظارتی دانشگاه آزاد در حال حسابرسی دریافتی‌های این افراد هستند.

وی با تاکید براینکه هیچ‌کدام از افراد معرفی شده اکنون در دانشگاه آزاد سمت مدیریتی ندارند اظهار کرد: بررسی‌های لازم در خصوص حقوق‌ و مسائل مالی این افراد از طرف دانشگاه در حال انجام است.

این منبع آگاه با تاکید براینکه قرار است پیگیری‌های لازم تا حصول نتیجه انجام شود اظهار کرد: پس از حصول نتیجه سیستم‌های نظارتی تصمیم خواهند گرفت که براساس احکامی چگونه این اموال به دانشگاه بازگردانده شود.

اکنون به نظر می‌رسد این وظیفه برعهده مسئولین دانشگاه آزاد وجود دارد تا به مساله پرداخت‌های غیرعادلانه‌ای از شهریه دانشجویان در این دانشگاه رسیدگی کرده و همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند با نجومی بگیران قاطعانه برخورد کنند.

انتهای پیام/1404

منبع: باشگاه خبرنگاران