آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۷۲۰۱۸ کد خبرنگار: ۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۲ ساعت: ۱۶:۱۹

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

نیروهای مسلح ایران با اقتدار در مقابل مستکبران ایستاده‌اند

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در یادواره پیشکسوتان نیروهای مسلح قزوین گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با تکیه بر ولایت خداوند با اقتدار در مقابل مستکبران ایستاده‌اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در یادواره پیشکسوتان سال ۱۳۹۶ نیروهای مسلح استان قزوین که در مسجد امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: خدا را سپاسگزاریم که نیروهای مسلح ما با جمهوری اسلامی عزت، شرف و اعتلا پیدا کرد و بر اساس آیه شریفه «و اَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّه» شکل گرفت.

وی تصریح کرد: در شرایطی که مستکبران، کافران و مشرکان می‌خواهند بر مردم سیطره پیدا کنند نیروهای مسلح جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند با تکیه بر ولایت خداوند در مقابل آن‌ها ایستاده و اجازه نمی‌دهند تا اهداف شیطانی خود را تحقق بخشند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه در عالم دو فرهنگ وجود دارد که در تقابل با یکدیگر قرار دارند، افزود: فرهنگ نخست فرهنگی است که به خداوند ایمان دارد، برای عزت اسلام و مسلمین دغدغه دارد، قلب او انسانی است و با یاد خدا به لرزه در می‌آید که همان ویژگی‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: در مقابل فرهنگی قرار دارد که حامیان آن صورت انسانی دارند اما سیرت آن‌ها حیوانی است و همواره تلاش می‌کنند تا منکرها و بدی‌ها در عالم گسترش پیدا کند و این نیز ویژگی نیروهای مسلح مستکبران، کافران و مشرکان است.

وی در ادامه یادآور شد: امام خمینی (ره) جبهه را دانشگاه توصیف کردند و این مهم بخاطر روح عبادت و بندگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی بود که در جبهه‌ها حاکم شده بود و حقیتاً انسان‌ساز و تحول آفرین بود و آثار و برکات بسیاری به همراه داشت و همچنان این برکات را در سفرهای راهیان نور مشاهده می‌کنیم.

عابدینی با بیان اینکه زیاد یاد خدا بودن انسان را به پیروزی می‌رساند، بیان کرد: خداوند می‌فرماید وقتی دشمنی در مقابل شما قرار گرفت در دفاع از دین سستی نکنید و زیاد به یاد خدا باشید چرا که یاد خدا شما را به پیروزی می‌رساند و هر نتیجه‌ای که بدون یاد خدا بدست آید، پیروزی و ارزش محسوب نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: امام خمینی (ره) خطاب به نیروهای مسلح جمهوری اسلامی فرمودند «اینجانب از دور دست و بازوی‏‎ ‎‏قدرتمند شما را که دست خداوند بالای آن است می‌بوسم و بر این بوسه افتخار‏ می‌کنم» و این بوسه امام بخاطر این بود که نیروهای ما برای اهتزاز پرچم «لا إله إلا الله محمد رسول الله» مبارزه می‌کردند و صاحب جایگاه معنوی بودند.
انتهای پیام/2002