آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۷۱۹۸۹ کد خبرنگار: ۵۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۲ ساعت: ۸:۳۸

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان:

امسال ۱۱ کودک در قزوین به فرزندخواندگی پذیرفته شدند

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱ كودك مجهول الهويه و فاقد سرپرست قانونی پس از طي مراحل قانوني به خانواده‌هاي متقاضي فرزند خواندگي واگذار شدند.

بهاره رحمانی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به عملکرد دفتر امور کودکان بهزیستی استان اظهار کرد: ماموریت دفتر امور شبه خانواده، تربیت و پرورش و توانمند سازی کودکان و نوجوانان فاقد سرپرستی موثر و قانونی بر اساس الگوی اسلامی در ایران است.

وی با اشاره به اهداف و سیاست‌های دفتر امور کودکان تصریح کرد: تامین شرایط زندگی سالم و با کرامت برای جامعه هدف براساس زندگی اسلامی ایرانی، تربیت و پرورش کودکان و نوجوانان موفق از طریق ارتقاء توانمندی‌های آنها در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی از جمله اهداف این دفتر است.

حمایت و نگهداری از 161 کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست در قزوین
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین با اشاره به اقدامات انجام شده دفتر امور کودکان در ده ماه نخست سال جاری گفت: 161 نفر از فرزندان بي‌سرپرست و بد سرپرست در شيرخوارگاه و خانه‌هاي كودكان و نوجوانان استان مورد حمایت قرار گرفته و از آنها نگهداری می‌شود.

وی ادامه داد: از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته می‌توان به فعاليت در زمينه ترخيص 51 نفر از فرزندان خانه‌ها، شناسايي خانواده‌ها و اقوام داراي صلاحيت به منظور جلوگيري از اقامت درازمدت فرزندان در مراكز و اجتناب از ورود ناخواسته فرزندان در مراكز و تقويت زمينه‌هاي استمرار زندگي آنها در خانواده اشاره کرد.

رحمانی عنوان کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون 11 كودك مجهول الهويه و فاقد سرپرست قانونی پس از طي مراحل قانوني به خانواده‌هاي متقاضي فرزند خواندگي واگذار شدند.

این مسئول تصریح کرد: حمايت و نگهداري از فرزندان معلول بي‌سرپرست و بدسرپرست در مراكز، ساماندهي فرزندان زندانيان و نگهداري آنان در مراكز به منظور خروج آنها از محيط زندان و جلب مشاركت‌هاي مردمي در جهت حمايت مادي و معنوي از فرزندان از دیگر اقدامات انجام شده است.

پرداخت بیش از 5 میلیارد ریال  کمک هزینه نگهداری کودکان و نوجوانان در خانواده
وی با اشاره به حمايت مادي و معنوي از 256 فرزند نگهداري شده نزد خانواده جایگزین و اقوام گفت: انعقاد قرارداد با 4كلينيك مددكاري در قالب طرح برنامه مراقبت از فرزندان نزد خانواده از طريق مراكز غيردولتي و واگذاری 150 پرونده فرزندان امدادبگیر به آنها در جهت ارائه خدمت رسانی به این فرزندان از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته است.

رحمانی بیان کرد: بازديد و نظارت مستمر كارشناس شبه‌خانواده استان از شيرخوارگاه وخانه‌هاي كودكان ونوجوانان، تهیه جهیزیه برای فرزندانی که شرایط ازدواج برای آنان مهیا شده با کمک خیرین سازمان بهزیستی، توانمند سازی فرهنگی، آموزشی، ورزشی و فرزندان نگهداری شده در مراکز از دیگر فعالیت‌های انجام شده دفتر امور کودکان بهزیستی است.

وی در ادامه با اشاره به پرداخت بیش از 4 میلیارد ریال یارانه به مراکز و موسسات خیریه در قالب کمک هزینه نگهداری فرزندان در مراکز در 10 ماه نخست سال جاری گفت: همچنین در این مدت بیش از 5 میلیارد ریال در قالب کمک هزینه نگهداری کودکان و نوجوانان در خانواده به فرزندان نگهداری شده نزد خانواده پرداخت شده که سرانه هرفرد 350 هزار تومان است.

انتهای پیام/7003