آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۷۱۹۷۵ کد خبرنگار: ۲۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ساعت: ۱۰:۴۲

دومین روز تلاش برای یافتن هواپیما

تجسس تیم‌های امدادی و کوهنورد تا ارتفاع ۳ هزار متری/ وزش باد شدید عملیات را کند کرد/ بالگردها بازگشتند

دومین روز جست‌وجوی لاشه هواپیمای پرواز تهران- یاسوج با اعزام ۲۶ تیم امدادی و ۱۰۵ کوهنورد در ارتفاعات دنا کوه آغاز شد.

به گزارش سرویس اجتماعی  صبح قزوین ، ساعت 8 صبح روز گذشته یک فروند هواپیمای ای‌تی‌آر 72 متعلق به هواپیمایی آسمان پس از پرواز از فرودگاه مهرآباد به سمت یاسوج، در منطقه سمیرم اصفهان از رادار خارج شده و در شهرستان سمیرم در جنوب استان اصفهان سقوط کرد.

09:59/ دقایقی پیش عباس آخوندی مه‌آبادی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور وارد یاسوج شد، وزیر راه و شهرسازی برای رسیدگی به حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج، به محل حادثه سفر خواهد کرد و از نزدیک در جریان امور قرار می‌گیرد.

09:54/ بالگردهای اعزام شده به منطقه احتمالی سقوط به علت باد شدید به ناحیه فرود بازگشتند.

09:42/ بر اساس گزارشات تیم‌های امدادی تا این لحظه و با وجود صعود به ارتفاع 3 هزار متری هنوز لاشه‌ای از هواپیما یا موردی مربوط به سانحه رؤیت نشده است.

 

 

09:32/ خانواده‌های نگران سرنشینان هواپیما در ارتفاعات دنا حضور پیدا کرده‌اند.

09:23/ حسن خدابخش رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با اعلام اینکه وزش باد دناکوه رو به افزایش است، گفت: احتمال بارش برف به صورت منقطع وجود دارد، دید در شهر سمیرم مشکلی ندارد اما در مناطق کوهستانی این شهرستان شرایط متفاوت است و با وجود ابر و مه شرایط دید مناسب نیست.

 

08:57/ جزئیات عملیات جست‌وجو کوهنوردان در ارتفاعات دنا

08:54/ جهانگیر کریمی معاون فرماندهی انتظامی استان اصفهان در خصوص محدودیت‌های اعمال شده در مسیرهای منتهی به محل حادثه گفت: محور سی‌سخت به بیده مسدود شده و برای خودروهای امدادی باز است، در سایر محورهای مواصلاتی به منطقه پادنا نیز اعمال محدودیت شده است.

08:53/ گزارش تصویری عکاس اعزامی ما به منطقه حاکی از پرواز بالگردها و جست‌وجوی منطقه توسط نیروهای امدادی و تخصصی است 

 

08:51/ مهدی نصر اصفهانی رئیس هیأت کوهنوردی استان اصفهان با اشاره به حضور 80 کوهنورد یخ و برف و هیمالیانورد در عملیات جست‌وجوی لاشه هواپیما، گفت: تیم کوهنوردی به دلیل استقرار 4 روزه در دامنه کوه دنا نیازمند مراقبت بیشتری است چراکه هر لحظه ممکن است در حین عملیات با ریزش بهمن مواجه شوند.

08:43/ عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی صبح امروز جهت بررسی آخرین وضعیت سانحه هواپیمای شرکت آسمان عازم یاسوج شد.

 

08:17/ محدوده سقوط هواپیما توسط گروه‌های تجسس شناسایی شده و بالگردهای مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی برای تعیین محل حادثه به پرواز در آمدند.

 

08:10/ سگ‌های زنده‌یاب برای کمک به امدادگران به منطقه اعزام شدند و هلی‌کوپتر و پهپادهای جست‌وجو در انتظار پرواز هستند.

08:09/ بر اساس اعلام خبرنگار اعزامی فارس به منطقه، در این منطقه هوا صاف و آفتابی است و شرایط برای جست‌وجو فراهم است.

08:02/ منصور شیشه‌فروش از برگزاری جلسه مدیریت بحران صبح امروز در بخشداری دنا خبر داد و گفت: با وجود سردی هوا و وزش باد، 26 تیم با پشتیبانی 3 بالگرد به منطقه اعزام شدند.

07:47/ اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: محدوده سقوط هواپیما تا حدود زیادی مشخص شده و امیدوارم محل دقیق حادثه سقوط هواپیما تا ساعت 2 الی 3 بعد از ظهر به صورت کامل شناسایی شود.

07:33/ بر اساس اعلام مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان بالگرد هلال‌احمر به منطقه پادنا اعزام شده و جست‌وجوها حوالی روستای «نقل» متمرکز شده است.

07:23/ نصرتی فرماندار شهرستان سمیرم از آغاز عملیات جست‌وجوی لاشه هواپیما در قالب گروه‌های کوهنورد به صورت زمینی و گروه‌های پهبادی متخصص تصویربرداری خبر داد، به گفته وی 105 کوهنورد حرفه‌ای از استان اصفهان برای جست‌وجو به 3 نقطه پیش‌بینی شده اعزام شده‌اند.

06:20/ تیم‌های امدادی هلال‌احمر نیز با تجهیزات کوهنوردی به مناطقی که احتمال سقوط هواپیما در ارتفاعات وجود دارد اعزام شدند.

06:00/ دومین روز جست‌وجوی لاشه هواپیما در حالی پیش از طلوع آفتاب آغاز می‌شود که 80 کوهنورد و چند بالگرد عملیات جست‌وجو را در کنار تیم‌های امدادی و مردم محلی در ارتفاعات دنا ادامه خواهند داد.

انتهای پیام/1404