آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۷۱۹۳۷ کد خبرنگار: ۲۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ساعت: ۱۰:۲۳

بازهم تکرار ادعاهای بی‌پایه علیه ایران؛

یاوه‌گویی‌های ضدایرانی جدید نیکی هیلی در یادداشتی در نیویورک‌تایمز

نماینده آمریکا در سازمان ملل در یادداشتی در روزنامه نیویورک‌تایمز به تکرار ادعا‌های واهی خود علیه کشورمان پرداخت.

به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین ، «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل، در یادداشتی در نیویورک‌تایمز در چارچوب اتهام‌زنی‌های دروغین واشنگتن علیه کشورمان ادعا کرد: سازمان ملل متحد هفته گذشته گزارشی را منتشر کرد که تعداد زیادی از مردم تمایلی به شنیدن خبرهایی که در آن آمده را ندارند. گروهی از کارشناسان دریافتند که ایران تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل متحد را نقض می‌کند؛ به ویژه اینکه موشک‌هایی که سال گذشته حوثی‌های یمن به عربستان سعودی شلیک کردند، ساخت ایران بودند.

او در ادامه یاوه‌گویی‌های خود آورده است: مقامات ایران نمی‌خواهند چنین خبری را بشنوند چون اثبات می‌کند این کشور در حال نقض توافق بین المللی خود است. حامیان سر سخت توافق هسته‌ای ایران نیز نمی‌خواهند چنین خبری را بشنوند چون بار دیگر اثبات می‌کند ایران قابل اعتماد نیست. برخی از اعضای سازمان ملل نیز تمایلی به شنیدن این خبر ندارند چون اثبات می‌کند ایران قطعنامه‌های این سازمان را به چالش کشیده است در نتیجه سازمان ملل برای انجام یک اقدام جدی در مقابل ایران تحت فشار قرار می‌گیرد.

امروز یمن صحنه بدترین بحران انسانی جهان است. پس از سه سال جنگ داخلی بی‌رحمانه 75 درصد شهروندان یمن نیازمند کمک‌های انسان دوستانه هستند. دولت عملاً وجود ندارد و گروه‌های تروریستی مانند القاعده و داعش از نبود قانون در این کشور برای پیشبرد باورهای وحشیانه خود سوءاستفاده می‌کنند.انتهای پیام/1404