آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۶۹۰۸۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۹/۱۸ ساعت: ۱۴:۱۶ ↗ لینک کوتاه

معاون جوانان هلال احمر استان قزوین:

تیم "حمایت روان" هلال احمر در مناطق زلزله‌زده حضور یافت

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: تیم "سحر" با رویکرد مشاوره ای و برخورد انفرادی با زلزله دیدگان همراه دکتر روانشناس از استان قزوین در کرمانشاه حضور پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ نادر میرزایی، معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین ظهر امروز(شنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه در سازمان هلال احمر قزوین اظهار کرد: تیم «سحر» و تیم «جوانان» با رویکرد حمایت روان به منطقه اعزام شده و در پل ذهاب و قصر شیرین مستقر شدند.

وی افزود: سامانه تیم حمایتی روانی به اسم "سحر" طی سال‌های گذشته شکل گرفت که نیروهای روانشناسی و مشاوره و علوم اجتماعی که در تهران دوره و آموزش دیده بودند در کرمانشاه برای کمک رسانی‌های در حوزه آسیب‌های روانی حضور پیدا کردند.

این مسئول بیان کرد: در سه روستایی که ما حضور داشتیم عدم رغبت دانش آموزان به ادامه تحصیل وجود داشت، از سوی دیگر جنبه‌های جسمانی این زلزله بر روح و روان زلزله دیدگان تاثیر گذاشته بود و شوک‌های ایجاد شده عوارض روانی به دنبال داشت.

وی بیان کرد: تیم "سحر" با رویکرد مشاوره ای و برخورد انفرادی با زلزله دیدگان همراه دکتر روانشناس از استان قزوین در کرمانشاه حضور پیدا کرد و تیم ۲۸نفره حمایت روان با گروه پشتیبانی ۳۵ نفر طی شش روز، سرپل ذهاب و قصر شیرین و روستای اطراف تحت پوشش قرار دادند.

میرزایی عنوان کرد: رویکرد دیگر تیم "سحر" بحث شادسازی و تغییر ذائقه روحی کودکان زلزله زده بود که تیم هنری هلال احمر متشکل از ۴ نفر در این مناطق و مدارس و حتی میدان‌ها و مخروبه‌های شهری حضور پیدا کردند.

وی ابراز کرد: تیم حمایت روان پس از اسکان زلزله دیدگان در مناطق حضور پیدا کردند و فعالیت‌های تیم امداد آسیب‌های روانی در هشت روستا صورت گرفت و در پل سرذهاب گروه نمایشی اجرای برنامه داشتند.
انتهای پیام/2002

منبع: