آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۶۸۰۶۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۸/۱۸ ساعت: ۱۶:۱۸ ↗ لینک کوتاه

اختصاصی؛

شمارش معکوس برای پایان داعش در سوریه به صدا درآمد/ ۷۰ درصد آخرین پایگاه داعش در سوریه آزاد شد + عکس و نقشه میدانی

نیروهای جبهه مقاومت از محور جنوبی میدان نفتی « عکاش» موفق شدند، ترورریست های داعش را عقب برانند و با پیشروی ۳۰ کیلومتری در عمق منطقه توانستند خود را از محور غربی به شهر البوکمال برسانند.

به گزارش سرویس سیاسی صبح قزوین ، روز گذشته، نیروهای جبهه مقاومت از محور جنوب شرق ایستگاه پمپاژ دوم نفتی ( T۲) ( جنوب استان دیرالزور ) خود را به مرزهای مشترک با عراق رساندند و عملیات پیشروی را به سوی شهر البوکمال ( آخرین پایگاه تروریستی داعش در سوریه) آغاز کردند.

نیروهای جبهه مقاومت از محور جنوبی میدان نفتی « عکاش» موفق شدند، ترورریست‌های داعش را عقب برانند و با پیشروی ۳۰ کیلومتری در عمق منطقه توانستند خود را از محور غربی به شهر البوکمال برسانند.

از سویی دیگر، با رسیدن نیروهای جبهه مقاومت به ورودی های غربی شهر البوکمال، ارتباط با نیروهای عراقی در شمال غرب شهر القائم ( غرب استان الانبار) هم برقرار شد تا گروه تروریستی داعش به طور کامل در شهر البوکمال محاصره شود.
  

عملیات پاکسازی شهر البوکمال ( آخرین پایگاه داعش در سوریه) از ساعتی قبل آغاز شد و نیروهای جبهه مقاومت در گام نخست با انجام حملات گسترده از محور جنوب غرب شهر موفق شدند منطقه نظامی « دفاع جنوب غرب» و منطقه « وادی علی» را از اشغال تروریست های داعش خارج کنند.

با پاکسازی این دو منطقه، نیروهای جبهه مقاومت موفق شدند وارد محله های غربی شهر البوکمال شوند؛ در ادامه نیروهای جبهه مقاومت با پشتیبانی جنگنده های روسی توانستند با آزادسازی بخش های وسیعی از غرب شهر خود را به شرق البوکمال برسانند.

در شرق شهر البوکمال، عملیات پاکسازی محله های « الطوبیه، القوتوف، العیس و سکاریه» در دستور کار قرار گرفته است؛ در حال حاضر ۷۰ درصد شهر البوکمال از اشغال تروریست های داعش خارج شده و به کنترل نیروهای جبهه مقاومت در آمده است.

یک منبع میدانی در شهر البوکمال اعلام کرد: اگر نیروهای جبهه مقاومت بتوانند مواضع خود را در مناطق آزاد شده حفظ کنند، شهر البوکمال تا پایان امشب به طور کامل پاکسازی می شود.

این منبع میدانی افزود: تروریست های داعش خود را برای انجام ضد حملات آماده می کنند و درصدد هستند مناطق آزاد شده شهر را دوباره به اشغال در بیاورند اما نیروهای جبهه مقاومت آماده واکنش به این حملات هستند.

با پاکسازی های صورت گرفته، تروریست های داعش در جنوب ایستگاه نفتی پمپاژ دوم و محور غربی شهر القائم عراق در مساحتی حدود ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر مربع که اغلب بیابانی هستند، محاصره شده اند؛ در این محور فقط چند منطقه کوچک به نام های « البعاجات، طار بنیه، وادی دویلخه، وادی نقش الوعر، وادی الوعر و سد الوعر » تحت اشغال داعش است.

از محور شمال شرق استان دیر الزور هم خبر می رسد، نیروهای دموکراتیک کرد موفق شدند با مقاومت محدود تروریست های داعش، شهر « البصیره» را به تصرف خود در بیاروند.انتهای پیام/9003

منبع: مشرق