آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۶۶۷۶۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۷/۲۰ ساعت: ۱۴:۲۵ ↗ لینک کوتاه

دادستان قزوین:

ایجاد دسترسی برای پلیس جهت جلوگیری از کلاهبرداری‌ بانکی ضروری است

دادستان قزوین گفت: با توجه به کلاهبرداری‌های صورت گرفته در زمینه‌های بانکی و اینترنتی، لازم است تا دسترسی برای پلیس ایجاد شود تا امکان کلاهبرداری از طریق مجرم از بین برود و مراجع قانونی به سرعت وارد عمل شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ حجت الاسلام "اسماعیل صادقی نیارکی " ظهر امروز(پنج شنبه) در مراسم نشست مشترک پلیس و دستگاه قضا، اظهار کرد: در عرصه نظم و امنیت تاکنون اقدامات خوبی انجام شده است اما هنوز راه‌های نرفته زیادی وجود دارد که باید با قدرت و دقت برای رسیدن به هدف غایی حرکت کرد.

وی افزود: نظم، امنیت و اجرای قانون به سادگی امکان پذیر نیست؛ بلکه موانع و مشکلات زیادی وجود دارد اما ما باید به دنبال آن باشیم که با همه سختی‌های موجود بتوانیم پله‌های ترقی را طی کنیم.

صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: دستگاه قضائی و نیروی انتظامی با هم افزایی و تعامل باید موانع موجود در مسیر امنیت را از بین برده و بتوانند در برابر مبارزه با نقشه‌های دشمنان اثرگذار باشند.

تنها مجرم زیر چتر حمایتی پلیس قرار ندارد
دادستان عمومی و انقلاب استان یاد آور شد: قطعا حفظ امنیت و برقراری نظم کار دشواری است اما باید این را مد نظر قرار داد که در مقابله و مبارزه با اشرار نباید هیچ کوتاهی صورت گیرد بلکه باید تمامی ظرفیت را به کار گرفت و در برابر متخلفان و مجرمان ایستادگی کرد.

وی با اشاره به اینکه امنیت شوخی بردار نیست و باید با نگاهی مستمر و جدی به مسائل امنیتی نگاه کرد، اضافه کرد: دشمن مدام به دنبال فعالیت و ناامنی است از این رو ساده نگریستن به مسائل امنیتی اثر گذاری نامطلوبی خواهد داشت.

دادستان عمومی و انقلاب استان تاکید کرد: نظارت و تشدید مراقبت بر مجرمان آزاد شده بسیار حائز اهمیت است و بنابراین باید پس از آزاد شدن زندانی نظارتی‌هایی صورت گیرد تا شاهد تکرار جرم توسط افراد نباشیم.

وی ادامه داد: با توجه به کلاهبرداری‌های صورت گرفته در زمینه‌های بانکی و اینترنتی، لازم است تا دسترسی برای پلیس ایجاد شود که در زمان آگاهی از جابجایی‌های بانکی با دستور قضائی به سرعت حساب مقصد بسته شود تا امکان کلاهبرداری از طریق مجرم از بین برود و مراجع قانونی به سرعت وارد عمل شوند.

این مسئول در پایان گفت: کاهش سرقت و جرایم نشان می‌دهد که اقدامات موثری توسط نیروی انتظامی صورت گرفته است که باید این فضا به صورت مستمر ادامه داشته باشد.
انتهای پیام/2002

منبع: