عرصه جهاد یک حوزه تمام نشدنی است
دو شنبه 19 آذر 1397

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه استان قزوین:

عرصه جهاد یک حوزه تمام نشدنی است

عرصه جهاد یک حوزه تمام نشدنی است
کد خبر: 266681/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/07/18 ساعت: 1:12 PM


مسئول نمایندگی، ولی فقیه سپاه صاحب‌الامر (عج) قزوین اذعان کرد: جهاد تنها شامل جهاد نظامی نیست و ما در کنار جهاد نظامی جهادهایی، چون جهاد امنیتی، فرهنگی و اقتصادی نیز داریم.حجت‌الاسلام علی معبودی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ پیرامون اهمیت حرکت‌های جهادی در جامعه و شهادت شهید عالم‌باقری اظهار کرد: با توجه به شرایط امروز جامعه و شعار سال که اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است، باید توجه بیشتری به جهاد اقتصادی در جامعه شود.

وی جهاد را تنها مختص عرصه نظامی ندانست و گفت: جهاد تنها شامل جهاد نظامی نیست و ما در کنار جهاد نظامی جهادهایی، چون جهاد امنیتی، فرهنگی و اقتصادی نیز داریم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه صاحب‌الامر(عج) قزوین اضافه کرد: عرصه جهاد یک حوزه تمام نشدنی است که تنها به یک مرحله و یا یک نقطه ختم نمی‌شود.

وی مطرح کرد: شرایط امروز جامعه اقتضا می‌کند که اقدامات جهادی بیشتری صورت بگیرد و لازم است در کنار دانشجویان دیگر اقشار جامعه نیز در این حرکت جهادی حضور فعال داشته باشند.

این مسئول فرهنگی حضور روحانیت را نیز در عرصه‌های جهادی مطلوب عنوان کرد و گفت: روحانیون نیز دوشادوش دیگر اقشار همواره در عرصه‌های جهادی مشغول به خدمت‌رسانی بودند و طلبه‌های بسیاری در این راه به دیار باقی شتافتند.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم تصریح کرد: همانطور که در آیات قرآن نیز آمده است جهاد یکی از راه‌های اصلی دستیابی به موفقیت و پیروزی در جامعه است که باید بدان توجه داشت.

معبودی ابراز داشت: جهاد و مقاومت عرصه‌ای است که هم از ارزش دینی و هم از ارزش اجتماعی برخوردار است و نباید در این مقوله کوتاهی شود.

مسئول نمایندگی، ولی فقیه سپاه صاحب‌الامر (عج) قزوین خاطرنشان کرد: افرادی که نسبت به مقوله حرکت‌های جهادی بی توجه هستند و در موردش کوتاهی می‌کنند یقینا هنوز به عمق اهمیت حرکت جهادی پی نبرده‌اند و یا نسبت به مناطق محروم موجود در جامعه اسلامی بی‌توجه‌اند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.