آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۶۵۸۶۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۶/۲۹ ساعت: ۱۱:۳۲ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد:

رشد ۴۰ درصدی جمع آوری زکات در شهرستان تاکستان

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: جمع آوری زکات در شهرستان تاکستان طی سه ماهه نخست سال جاری ۴۰ درصد رشد داشته است.

سید مجید مومنی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: زکات جمع آوری شده از وجوه شرعی است و لازم است براساس دستور دین مصرف اولویت دار آن به محرومان اختصاص داشته باشد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: میزان زکات جمع آوری شده طی سه ماهه نخست سال جاری در شهرستان تاکستان بیش از 541 میلیون و 419 هزار تومان بوده است که به نسبت مدت مشابه سال گذشته 40 درصد رشد داشته است.

مومنی ادامه داد: در سایر شاخص‌های حوزه مشارکت های مردمی نیز وضعیت این شهرستان خوب است به طوری که در اطعام یک هزار و 593 درصد، طرح مفتاح الجنه 774 درصد و کمک به تهیه جهیزیه برای مددجویان 39 درصد رشد را شاهد هستیم.

وی با اشاره به وضعیت استان قزوین گفت: هم اکنون در استان قزوین بیش از سه درصد جمعیت استان از مددجویان کمیته امداد امام (ره) هستند که 44 هزار و 814 نفر را شامل می شود که خدمات تک و چند خدمتی را دریافت می کنند.

این مسئول با اشاره به موفقیت طرح اکرام ایتام و محسنین بیان کرد: طرح اکرام ایتام از طرح‌های موفق این نهاد است که در استان قزوین بیش از 21 هزار حامی، حمایت از یک هزار و 689 یتیم را بر عهده دارند.

وی افزود: نزدیک به پنج هزار حامی طرح محسنین نیز حمایت از دو هزار و 618 کودک تحت حمایت را بر عهده دارند.

مومنی کار بسیجی را ضرورت خدمت به مددجویان دانست و یادآورشد: امروز برای خدمت به جامعه هدف تحت حمایت، نیازمند کار جهادی، بسیجی وار و شبانه روزی هستیم که در صورت تلاش با چنین رویکرد می توانیم به دستاوردهای گران سنگ در حوزه خدمت به محرومان دست یابیم.
انتهای پیام/2002/د

منبع: