آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۶۵۸۱۵ کد خبرنگار: ۲۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۶/۲۸ ساعت: ۱۲:۴۷

آیت الله جنتی در سومین اجلاس مجلس خبرگان:

مسئولان بدانند برجام تیر زهرآگین دشمن بود/مردم منتظر بهبود وضعیت اقتصادی هستند

رئیس مجلس خبرگان گفت: مسئولان بدانند در پس لبخند دشمن، تیر زهرآگینی وجود دارد و برجام نیز مصداق است.

به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین ،آیت الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در سومین اجلاس رسمی دوره پنجم این مجلس که صبح امروز در محل مجلس قدیم برگزار شد، اظهار کرد: هفته امر به معروف و نهی از منکر را پیش رو داریم و قیام امام حسین(ع) نیز برای این مهم بود بنابراین امر به معروف و نهی از منکر وظیفه تمام مسلمانان، علما و نهادهایی مانند مجلس خبرگان است.

وی ادامه داد: نباید در مقابل ظلم سکوت کرد اگر در زمان صدر اسلام در مقابل اتفاقاتی که افتاد و در مورد امیرالمومنین(ع)‌سکوت نشده بود این مصیبت ها در طول تاریخ برای مسلمانان به وجود نمی‌آمد.

*دفاع مقدس قدرت نظامی جمهوری اسلامی را تقویت کرد


آیت‌الله جنتی با اشاره به هفته دفاع مقدس، تأکید کرد: دفاع مقدس نعمتی الهی بود اگر خداوند به جای کوه دماوند به ما طلا می‌داد، ارزش آن با جنگی که اتفاق افتاد، برابر نبود چرا که طلا مایه فساد و مصیبت است اما این جنگ مایه خوبی برای امت اسلامی بود چنانچه قدرت نظامی جمهوری اسلامی را هم تقویت کرد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: دفاع مقدس روح شهادت طلبی و ایثارگری را در مردم ما زنده کرد به یاد داریم امام راحل در زمان جنگ درباره شهید فهمیده فرمودند که رهبر ما این طفل 13ساله است.

وی بیان کرد: امروز می‌بینیم شهید حججی‌ها از رویش‌های انقلاب هستند و ما از این مصادیق کم نداریم؛ باقی ماندن نظام به برکت جنگ و تربیت نیروهایی در هشت سال دفاع مقدس بود.

*مسلمانان میانمار گرفتار بی‌رحم‌ترین افراد روزگار شدند

آیت‌الله جنتی درباره نسل کشی مسلمانان در میانمار، اظهار کرد: فجایع میانمار قلب‌ها را به درد می‌آورد، آنان مردم بی‌پناه و فقیری هستند که سوزانده و درو می‌شوند و دچار بی‌رحم‌ترین افراد روزگار شده‌اند متأسفانه امت اسلامی هم در برابر این فجایع سکوت کرده است.

*زمزمه جدایی اقلیم کردستان عراق زاییده آمریکا، اسرائیل و عربستان است

رئیس مجلس خبرگان رهبری درباره زمزمه جدایی اقلیم کردستان عراق گفت:‌ زمزمه جدایی اقلیم کردستان را می‌شنویم باید با تمام وجود در مقابل آن ایستاد، وضعیتی که می‌خواهد به وجود بیاید، خواست آمریکا، اسرائیل و عربستان است آنان قصد دارند مسلمانان را تضعیف کنند.

وی اضافه کرد:‌ جدایی اقلیم کردستان به منظور ایجاد اسرائیلی دیگر است ما باید مواظب باشیم که خواست آمریکا در این زمینه به جایی نرسد که البته به جایی نمی‌رسد و ما نیز باید از مردم آن منطقه حمایت کنیم.

آیت‌الله جنتی افزود: مجلس خبرگان رهبری برای تحقق اهداف عالی نظام ایجاد شده است و فقدان آن نقیصه بزرگی در نظام است و وجود این مجلس برای ادامه نظام جمهوری اسلامی و مشروعیت بخشیدن به آن نقشی اساسی دارد و ضروری است که جایگاه آن حفظ شود.

*راه شهید حججی‌ها نشان می‌دهد اعتماد به غرب راهگشا نیست

رئیس مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: راه شهید حججی‌ها نشان از آن دارد که اعتماد به غرب و آمریکا نه تنها راهگشا نبوده بلکه به معنای افتادن در حیله آنان است و خسارت‌های دنیوی و اخروی در پی دارد. آمریکا در برجام نشان داد که نباید به حرف آنان اعتماد کرد بلکه ما باید چشم به جوانان خودمان داشته باشیم و با ترویج اقتصاد مقاومتی راه پیشرفت کشور را فراهم کنیم.

وی با ابراز خرسندی از شروع کار دولت جدید اظهار کرد: آن چه مردم انتظار دارند بهبود وضعیت اقتصادی است مسئولان باید از چهار سال ‌آینده برای خدمت به مردم استفاده کنند.

آیت‌الله جنتی ادامه داد:‌ برنامه داشتن برای استفاده از نیروهای انقلابی و متدین، دوری کردن از بازی‌های سیاسی از جمله مطالبات مردم در این دوره است و بیش از گذشته پیگیر تحقق آن هستند.

*برجام مصداق تیر زهر آگین دشمن بود

رئیس مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد:‌ مسئولان باید بدانند در پس لبخند دشمن تیری زهر آگین وجود دارد و برجام مصداق تیر زهر آگین بود بنابراین مسلمانان نباید فریب بخورند.آیا موافقت نامه الجزایر و بدعهدی‌های آمریکا کافی نبود؟ آیا نقض‌های متعدد دیگر آمریکا حتی در انجام تعهدهای خود با دیگر کشورها کافی نیست برای شناختن این سرطان جهانی؟

وی افزود: امروز جمهوری اسلامی در جایگاه رفیعی قرار دارد و این جز با تدبیر رهبری، شهادت شهید حججی‌ها و همدانی‌ها ممکن نبود؛ مجلس خبرنگان رهبری از مسئولان مطالبه گر است و انتظار پاسخ شایسته از سوی آنان دارد.

آیت‌الله جنتی ادامه داد: اگر استکبار جهانی از حضور قدرتمند ایران ناراحت است به این دلیل بوده که ما لبخند آنها را باور نکرده‌ایم و با فرهنگ جهاد شهادت به اینجا رسیده‌ایم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: مجلس خبرگان از همه اولی‌تر و باید مواضع رهبری را رصد کند این مجلس باید مرتبا همراه رهبری حرکت کند تا مواضع ایران تهدید نشود.

وی اظهار کرد: یکی از مطالبات رهبری ترویج سبک زندگی اسلامی است که مسئله ای مهم و زیربنایی بوده و باید این سبک زندگی صحیح را شناخت و اعمال کرد.

آیت‌الله جنتی درباره انتخابات ریاست جمهوری اخیر گفت: این انتخابات مشکلات فراوانی داشت و مقامات رسمی دولت اعم از استاندار، فرماندار و بهدار تخلف کردند و کارشان به دادگاه قضایی کشید؛ ما نگران هستیم که نیروهای انقلابی دفع و نیروهای غیرانقلابی جذب شوند.

*باید روی فتنه حساس باشیم

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: ما باید روی فتنه حساس باشیم و مواظب نفوذ باشیم چرا که کسانی که با انقلاب و اسلام مشکل دارند در حال رشدند از این رو کمیته سیاسی مجلس خبرگان بسیاری از مطالبات را پیگیری و از مسئولان پاسخ خواسته است و این روند باید ادامه داشته باشد.

وی افزود: الان هم در مراکزی نفوذ فتنه گرها وجود دارد از این رو ما به عنوان مجلس خبرگان می‌توانیم در این زمینه به رئیس جمهور تذکر دهیم؛ آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام باید معاونان، مشاوران و مسئول دفتر خود را از میان افراد انقلابی انتخاب کنند.

انتهای پیام/1404