آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۶۴۹۸۹ کد خبرنگار: ۲۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۶/۱۱ ساعت: ۱۲:۵۶

در شهرستان بوئین زهرا؛

چهار نیروگاه تولید برق خانگی به بهره برداری رسید

چهار نیروگاه تولید برق خانگی در منازل مددجویان تحت حمایت کمیته امداد، با هدف اشتغال زایی و ایجاد درآمد برای نیازمندان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ علی فرخ زاد، معاون امور عمرانی استاندار قزوین صبح امروز(شنبه) با حضور در شهرستان بوئین زهرا ضمن دیدار با یک خانواده مددجو، از نیروگاه خانگی ساخته شده در واحدهای مسکونی مددجویان بازدید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش‌های کمیته امداد بیان کرد: وقتی صحبت از مهاجرت معکوس روستاها می‌شود، باید گام‌های عملی برداشته شود و امروز با آغاز بکار این پروژه‌ها شاهد اقدام جدید و روزآمد هستیم.

وی ادامه داد: اجرای این پروژه‌های روزآمد به ارتقای سطح زندگی نیازمندان به خصوص زنان سرپرست خانوار کمک می‌کند؛ از این رو از تلاش‌های مسئولان امداد در این بخش حمایت می‌کنیم.

فرخ زاد جایگاه خدمت به نیازمندان را بسیار ارزشمند دانست و گفت: خانواده نیازمند برای رهایی از فقر نیاز به درآمد دارد و اقداماتی این چنین تأثیر مستقیم و جدی در تأمین معیشت نیازمندان دارد.

وی تصریح کرد: تولید انرژی برق خانگی یکی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است که باید با جدیت توسعه یابد و در این میان مجموعه استانداری از اقدامات کمیته امداد حمایت می‌کند.

پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به 3490 نفر
قائم مقام کمیته امداد استان قزوین نیز در این مراسم با اشاره به جدیت کمیته امداد در اجرای طرح‌های اشتغال زایی برای خانواده‌های نیازمند عنوان کرد: طی پنج ماهه نخست سال جاری تعداد چهار نیروگاه تولید برق خانگی در شهرستان بوئین زهرا ساخته شده است.

امیر خوش نیت توضیح داد: هزینه ساخت نیروگاه‌های خورشیدی خانگی تولید برق حدود 260 میلیون ریال است که این هزینه ساخت از محل منابع امداد و منابع بانکی تأمین می‌شود و خانواده مددجو از محل فروش برق اقساط وام را پرداخت می‌کند. 

وی با اشاره به موضوع اشتغال به عنوان یکی از راهبردهای کمیته امداد امام خمینی (ره) اعلام کرد: برای فروش برق تولید شده قراردادی میان مددجو و شرکت برق منطقه ای منعقد شده است که برق تولیدی را خریداری و یهای برق خریداری شده به حساب مددجو واریز می‌شود.

این مسئول افزود: مددجویانی برای ساخت و راه اندازی این نیروگاه در اولویت هستند که از کارافتاده بوده و یا زن سرپرست خانوار فاقد توانایی کار باشند.

وی تأکید کرد: مددجویانی که نیروگاه تولید برق خورشیدی برای آنها راه اندازی شده حدود هفت میلیون ریال درآمد دارند که برای این چهار خانواده این مبالغ واریز شده است و البته برای سهولت در اجرای این طرح اشتغال زایی، خانواده‌های مددجو 6 ماه فرصت استراحت در پرداخت اقساط بانکی دارند.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین با اشاره به اقدامات انجام شده برای ارتقای اشتغال نیازمندان توضیح داد: طی سال گذشته در تلاشی جهادی، کمیته امداد استان قزوین توانست در ایجاد اشتغال در میان استان‌های کشور جهشی چشمگیر داشته باشد و به سه هزار و 490 نفر تسهیلات اشتغال زایی پرداخت کند.
انتهای پیام/2002