آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۵۹۲۰۹ کد خبرنگار: ۲۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۵/۷ ساعت: ۱۲:۲۶

در توییتی؛

آمریکا; انگلیس، فرانسه و آلمان آزمایش موشکی ایران را محکوم کردند

وزارت خارجه آمریکا بار دیگر با مطرح کردن این ادعا که آزمایش موشکی اخیر ایران نقض قطعنامه سازمان ملل است، اعلام کرد انگلیس، فرانسه و آلمان آن را محکوم می‌کنند.

به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین ، وزارت خارجه آمریکا در توییتی، آزمایش موشکی ایران را متناقض با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل دانست.

در توئیت وزارت خارجه آمریکا در این‌باره آمده است: آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان پرتاب موشک فضایی ایران را محکوم می‌کنند؛ این فعالیت با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل در تناقض است.

آمریکا: انگلیس، فرانسه و آلمان آزمایش موشکی ایران را محکوم کردند

در بیانیه مشترک آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه که در پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا منتشر شده، نیز آمده است: ایران با شلیکماهواره بر سیمرغ در روز بیست و هفتم ژوئیه، بار دیگر نشان داد که فعالیت‌هایش با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد ناسازگار است. ما این اقدام را محکوم می‌کنیم.

وزارت خارجه آمریکا در پایگاه اینترنتی خود مدعی شد: این قطعنامه از ایران می‌خواهد از انجام دادن هرگونه فعالیتی که مرتبط با موشک‌های بالستیک است که با قابلیت حمل تسلیحات هسته‌ای طراحی شده‌اند و از فن‌آوری‌هایی استفاده می‌کنند که به شدت با فن‌آوری‌های تولیدموشک‌های بالستیک مرتبط هستند - به ویژه با فن‌آوری‌های موشک‌های بالستیک قاره پیما - خودداری کند. 

وزارت خارجه آمریکا در ادامه بیانیه خود با مطرح کردن ادعاهای بی‌اساس علیه کشورمان آورده است: برنامه ایران برای توسعه موشک‌های بالستیک با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد ناسازگار است و تأثیری بی‌ثبات‌کننده در منطقه دارد. ما از ایران می‌خواهیم از شلیک هر گونه موشک بالستیک دیگر و فعالیت‌های مرتبط با آن خودداری کند. ما در حال نوشتن نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد در ارتباط با نگرانی‌هایمان هستیم. دولت‌های فرانسه، آلمان و انگلیس در حال بحث و تبادل نظر دو جانبه با ایران و مطرح کردن نگرانی‌های خود با این کشور هستند.

شب گذشته نیز به دنبال آزمایش موفقیت‌آمیز ماهواره بر سیمرغ، وزارت خزانه‌داری آمریکا در واکنش به این اقدام تحریم‌های جدید مرتبط با موشک‌های بالستیک را علیه ایران اعمال کرد.

انتهای پیام/1404