آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۴۸۸۹۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۳/۸ ساعت: ۱۱:۳ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل انتقال خون استان اعلام کرد:

آمادگی مراکز انتقال خون قزوین برای خونگیری در ماه رمضان

مدیرکل انتقال خون استان قزوین با اعلام زمان خونگیری در مراکز اهدای خون قزوین در ماه مبارک رمضان گفت: علاقمندان می‌توانند با حضور در پایگاه‌ها، خون خود را اهدا کنند.

محمدحسین برادران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و با توجه به کاهش مراجعه اهداکنندگان در 15 روز نخست این ماه و به دنبال آن کاهش در ذخایر خونی استان، از همشهریان درخواست داریم تا در این ایام، ما را در تامین خون و فرآورده‌های خونی مورد نیاز بیماران یاری کنند.

وی افزود: به منظور رفاه حال اهداکنندگان خون، ساعات پذیرش مرکز خونگیری قزوین در نوبت صبح از ساعت هشت و نیم تا ساعت 13 و در نوبت بعدازظهر از ساعت 20:30 دقیقه تا 30 دقیقه بامداد تعیین شده است.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین ادامه داد: مرکز خونگیری شهرستان تاکستان نیز در نوبت صبح از ساعت هشت تا 12 و 30 دقیقه برای اهداکنندگان فعال است.

وی در ادامه بیان کرد: مرکز خونگیری قزوین در شب‌های قدر (بیست و سوم، بیست و پنجم، بیست و هفتم) از ساعت 19 تا 3 بامداد و مرکز خونگیری تاکستان از ساعت 21 تا 3 بامداد آماده خونگیری از اهداکنندگان است.

برادران در ادامه خاطرنشان کرد: اهداکنندگان خون باید در زمان مراجعه به پایگاه‌ها، اصل کارت ملی خود را همراه داشته باشند.

وی عنوان کرد: با توجه به بالا بودن هزینه تهیه خون و فرآورده‌های خونی که بالغ بر 200 هزار تومان به ازای هر کیسه خون است و همچنین کمبود منابع مالی، از هم استانی‌ها درخواست می‌شود با واریز وجوه نذری و هدیه خود به حساب کمک‌های مردمی اداره‌کل انتقال خون استان قزوین به شماره 2342321083 نزد بانک ملت، ما را در تامین خون سالم و گسترش خدمات مربوط به انتقال خون یاری کنند.

انتهای پیام/7003

منبع: