آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۲۵۸۹۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۲۷ ساعت: ۱۰:۲ ↗ لینک کوتاه

بررسی هجمه ها و تیکه پراکنی های توئیتری رئیس جمهور؛

کنایه زنی و ایراد حرف های دو پهلو نسبت به سایر نهادها؛ تدبیر دولت یازدهم برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم + جدول مواضع و توئیت های حسن روحانی

با اين وجود به نظر مي رسد با توجه به نزديك شدن انتخابات رياست جمهوري ٩٦ و عملكرد تقريبا هيچ دولت در سالهاي گذشته بايد منتظر هجمه ديگري توسط دولتمردان و رئيس جمهور به ساير قوا و نهادهاي انقلابي باشيم تا با استفاده از آن بتوانند حداقل مقداري ژست اپوزيسيوني به خود گرفته تا با اين تدبير(!) به رياست جمهوري دوره دوازدهم دست يابند.

به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین ، بگو مگو ها و كشمكش هاي اخير روساي قوه مجريه و  قضائيه در حالي طي هفته هاي گذشته ادامه پيدا كرد و بر شدت آن افزوده شد كه با بررسي رفتار و سخنان حسن روحاني در ٣ سال و نيم گذشته در مواجهه با ساير قوا مي توان به نتايج جالبي رسيد.ناكامي هاي دولت يازدهم در برآورده كردن خواسته هاي مردم همواره باعث شده است تا دولتمردان و علي الخصوص شخص رئيس جمهور با روي آوردن به موضوعات فرعي و ايجاد كشمكش هاي بيهوده، به دنبال انحراف هرچند كوتاه مدت افكار عمومي باشند.

يكي از روشهايي كه دولت تدبير و اميد براي گمراه کردن افكار عمومي دنبال مي كند، بازگويي اتهامات مخالفان نظام از زبان خود، تعيين تكليف و هجمه به ساير قوا و همچنين شوراي نگهبان در بازه هاي زماني مختلف مي باشد تا با انحراف افكار عمومي بتواند از زير فشار خارج شود به عنوان مثال، كشمكش هاي اخيرميان رئيس جمهور و رئيس قوه قضائيه درست در زماني رخ داد كه فشار رسانه ها و افكار عمومي براي رسيدگي به اتهامات حسين فريدون شدت گرفته بود.

یکی دیگر از ابزارهایی که حسن روحانی با آن به ایراد کنایه و هجمه نسبت به سایر قوا می پردازد حساب کاربری رسمی وی در توئیتر است به گونه ای که در طول 20 ماه گذشته بیش از 50 توئیت کنایه آمیز منتشر شده است در حالیکه حساب های کاربری مقامات رسمی سایر کشورها از توئیتر برای بیان دستاوردها و موفقیت های خود استفاده می کنند.

به نظر می رسد حسن روحانی و سایر دولتمردان که برخلاف قانون از شبکه اجتماعی فیلتر شده توئیتر استفاده می کنند باید پیش از ورود ، طریقه استفاده از آن را به عنوان یک مقام رسمی یاد می گرفته و به جای تیکه پرانی ها و هجمه به سایر قوا از موفقیت و دستاوردهای دولت خود (در صورت وجود!) توئیت گذارند. 

تمامی این اتفاقات در حالی صورت می پذیرد كه تدبير دولت يازدهم براي رهايي از فشار افكار عمومي در تضاد كامل با شعارهاي انتخاباتي حسن روحاني مي باشد. روحاني در كارزار انتخاباتي سال ٩٢ به كررات از تعامل با ساير قوا در راستاي منافع كشور و مردم سخن مي گفت اما حال با هجمه ها و بگومگوهاي خود با قوه قضائیه و شوراي نگهبان در حال ذبح منافع ملي به پاي منافع جناحي و گروهي مي باشد. 

با اين وجود به نظر مي رسد با توجه به نزديك شدن انتخابات رياست جمهوري ٩٦ و عملكرد تقريبا هيچ دولت در سالهاي گذشته بايد منتظر هجمه ديگري توسط دولتمردان و رئيس جمهور به قوه قضائیه و نهادهاي انقلابي باشيم تا با استفاده از آن بتوانند حداقل مقداري ژست اپوزيسيوني به خود گرفته تا با اين تدبير(!) به رياست جمهوري دوره دوازدهم دست يابند.

خبرنگار پايگاه ٥٩٨ در جدولي، اظهارات حسن روحاني در نقد و مخالفت با اقدامات قوه قضائیه و شوراي نگهبان در طول دوره دولت يازدهم را در جدول زير آورده است كه به نظر خوانندگان محترم مي رسد.


انتهای پیام/1404

منبع: پایگاه598