آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۲۵۵۷۹ تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۲۵ ساعت: ۱۵:۵۲ ↗ لینک کوتاه

دادستان قزوین:

دو قاچاقچی مواد مخدر اعدام شدند

دادستان قزوین از اعدام دو قاچاقچی موادمخدر در استان خبر داد.

حجت الاسلام صادقی نیارکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ، درباره موضوع اعدام دو متهم که صبح امروز(شنبه) انجام شد، اظهار کرد: پرونده اول مربوط به مردی 36 ساله می‌شد که متهم به حمل و نگهداری 18 کیلو و 980 گرم تریاک و 194 گرم و 50 سانتی گرم هرویین و 817 گرم شیشه و 3 عدد پایپ و سایر آلات و ادوات استعمال مواد مخدر بود.

دادستان قزوین افزود: اکبر. ک متهم 36 ساله به همراه همسرش در تابستان سال 93 در عوارضی شماره 2 اتوبان قزوین- تهران توسط نیروی انتظامی دستگیر می‌شوند و در مرجع انتظامی و دادسرای شهرستان قزوین به جرم خود اقرار می‌کند.

وی ادامه داد: با تشکیل و رسیدگی مقدماتی به این پرونده در شعبه هفتم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب قزوین و متعاقبا ارسال پرونده به دادگاه انقلاب اسلامی با استناد به قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر این متهم به جهت حمل و نگهداری 18 کیلو و 980 گرم تریاک به پرداخت 900/099/238 ریال جزای نقدی و تحمل 12 سال و 9 روز حبس تعزیری و تحمل 91 ضربه شلاق تعزیری و از جهت حمل و نگهداری 817 گرم شیشه و 194 گرم و 50 سانتی گرم هرویین به اعدام و مصادره مبلغ 6 میلیون و 500 هزار تومان وجه نقد مکشوفه از وی محکوم کرد که فقط مجازات اشد قابل اجرا بود.

صادقی نیارکی اذعان کرد: رای صادره با استناد به ماده 32 از قانون مبارزه با مواد مخدر پس از تایید دادستانی محترم کل کشور صبح امروز(شنبه) به اجرا درآمد.

وی درباره پرونده اعدام دیگری که صبح امروز(شنبه) انجام شد، تصریح کرد: پرونده دوم اعدام مربوط به متهم مرتضی. ح به اتهام شرکت در حمل و نگهداری 2 کیلوگرم مواد مخدر از نوع هرویین و مباشرت در نگهداری یک گرم و سی سانتی گرم شیره تریاک، به همراه متهم عباس. ن به اتهام شرکت در حمل و نگهداری 2 کیلوگرم مواد مخدر از نوع هرویین بود.

دادستان قزوین اضافه کرد: این متهمان پس از خرید مواد مخدر از استان البرز در اتوبان تهران- قزوین توسط نیروی انتظامی دستگیر شدند.

وی اذعان کرد: پس از پیگیری‌های لازم و استناد به قانون اصلاح قانون مباره با مواد مخدر هر یک از متهمان بابت اتهام شرکت در حمل و نگهداری 2 کیلوگرم هرویین به مجازات اعدام محکوم شدند.

صادقی نیارکی عنوان کرد: با اعلام رأی صادره و به استناد ماده 134 قانون مجازات اسلامی در خصوص مرتضی. ح فقط مجازات اشد قابل اجرا بود و با عنایت به فقدان سابقه کیفری عباس.ن دادگاه به استناد بند ث ماده 38 قانون مجازات اسلامی و ماده 38 قانون مبارزه با مواد مخدر از اعضای کمیسیون عفو و بخشودگی درخواست کرد که در مجازات متهم عباس. ن یک درجه تخفیف اعمال شد.

وی در پایان گفت: صبح امروز(شنبه) حکم اعدام مرتضی.ح به جرم حمل مواد مخدر اجرا شد.
انتهای پیام/2002

منبع: