آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۲۱۸۷۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۴ ساعت: ۱۰:۱۲ ↗ لینک کوتاه

دادستان قزوین:

عامل کلاهبرداری در پوشش آگهی‌های جعلی بازداشت شد

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در خصوص اقدام به کلاهبرداری فردی سودجو از طریق درج آگهی تحت عنوان شرکتی با مسئولیت محدود در فضای مجازی هشدار داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی  صبح قزوین ، حجت الاسلام صادقی نیارکی، دادستان عمومی و انقلاب قزوین صبح امروز(شنبه) در جلسه این اداره با اشاره به اقدام به کلاهبرداری فردی سودجو از طریق درج آگهی تحت عنوان شرکتی با مسئولیت محدود اعلام کرد: براساس گزارش‌های واصله به حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان قزوین و پیگیری‌های صورت گرفته، عامل کلاهبرداری مذکور شناسایی و پس از تشکیل و رسیدگی پرونده قضایی در یکی از شعب دادسرای عمومی و انقلاب قزوین با صدور قرار بازداشت موقت راهی زندان شد.

دادستان قزوین در خصوص کلاهبرداری افراد سودجو از طریق درج آگهی جعلی جذب و استخدام در فضای مجازی هشدار داد و گفت: متهم با جعل اسناد دولتی، جعل پروانه وکالت پایه یک دادگستری، کلاهبرداری در پوشش شرکتی با مسئولیت محدود، اقدام به جعل اسناد دولتی و کلاهبرداری و دخالت در امر وکالت نموده و مردم را در فضای مجازی و حقیقی به امور واهی امیدوار می‌کرد.

 وی ادامه داد: در همین رابطه اسناد و اوراق قضایی، قراردادهای وکالت با افراد مختلف و مهرهای مجعول، اوراق و فرم‌های خام مربوط به دستگاه‌های دولتی از دفتر کار وی کشف و ضبط و دفتر شرکت نیز با دستور مقام قضایی و نصب پلاکارد جهت اطلاع عموم مردم پلمپ شد.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: به شهروندان توصیه میشود جهت انجام امور قضایی و حقوقی خویش بعد از اطمینان کافی از اینکه فرد یا افراد دارای صلاحیت قانونی هستند، اقدام به انجام مشاوره حقوقی و تنظیم قرادادهای وکالتی نمایند و پس از آن اسناد مالی و حقوقی خویش را تحویل افراد ذی‌صلاح نمایند.

وی افزود: تحویل اسناد مالی و حقوقی و قضایی به افرادی که درصدد سودجویی و فرصت طلبی از مردم هستند راه را برای انجام اعمال خلاف قانون و مقررات هموار خواهد کرد.

صادقی نیارکی در پایان تاکید کرد: همچنین از شهروندان محترم که از اقدامات مجرمانه متهم مذکور اطلاع و شکایتی دارند، درخواست می‌شود به حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان قزوین مراجعه نمایند.
انتهای پیام/7003

منبع: