آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۱۶۷۷۸ کد خبرنگار: ۲۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۸/۲۰ ساعت: ۱۶:۴۷

انتصابی برای تکمیل مثلث زنان اصلاح طلب کابینه!

معاون جدید روحانی هم سیاسی از آب درآمد/ تعیین تکلیف رییس میراث فرهنگی برای شورای نگهبان

با حضور احمدی پور، جمع زنان سیاسی کابینه روحانی تکمیل شده. اکنون ابتکار و مولاوردی دیگر معاونان زن حسن روحانی هم بیش از آنکه در حوزه کاری خود مشغول باشند با اظهارات و جنجال های سیاسی شان شناخته می شوند.

به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین ، رییس جدید سازمان میراث فرهنگی خواستار آن شد که روزی زنان هم در کشور رییس جمهور شوند.
زهرا احمدی پور که به تازگی جانشین سلطانی فر در سازمان میراث فرهنگی شده، در نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به این سوال که چقدر امیدوار هستید در تعریف جدید شورای نگهبان از رجل سیاسی زنان هم وارد این تعریف شوند گفت: امیدوار هستیم این اتفاق بیفتد و زنان هم جزء رجل سیاسی تعریف شوند.

او گفت: بالاخره روزی باید بانوان ایرانی هم وارد حوزه مدیریت عالی اجرایی کشور شوند.

فارغ از اینکه تفسیر شورای نگهبان چه خواهد بود و گذشته از این موضوع که ریاست جمهوری زنان از نظر قانونی چگونه است، این اظهارنظر سیاسی رییس جدید میراث فرهنگی در حالی است که او هنوز درباره ماجرای اخیر پیرامون نحوه واگذاری غار علیصدر که سروصدای زیادی به پا کرده، اظهارنظر نکرده است.

البته سبقه سیاسی احمدی پور بیش از سوابق او در سایر حوزه هاست. او در دولت اصلاحات به مدت ۷سال یکی از مدیران وزارت کشور بود. او از سال ۱۳۷۶، مدیرکلی دفتر تقسیمات کشور وزارت کشور در سال های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۲ را به عهده داشته. و سپس با یک وقفه 12 ساله، از تیرماه ۹۴ در دولت یازدهم هم همین پست را بر عهده گرفت.

با حضور احمدی پور، جمع زنان سیاسی کابینه روحانی تکمیل شده است. اکنون معصومه ابتکار و شهیندخت مولاوردی دیگر معاونان زن حسن روحانی هم بیش از آنکه در حوزه کاری خود مشغول باشند با اظهارات و جنجال های سیاسی شان شناخته می شوند. البته روحانی یک معاون زن اصولگرا هم داشت. ولی الهام امین زاده چندی پیش از معاونت حقوقی روحانی کنار گذاشته شد و پست دستیاری رییس جمهور در امور حقوق شهروندی را بر عهده گرفت.

با ورود احمدی پور اکنون باید منتظر ماند و دید مثلث زنان سیاسی اصلاح طلب در کابینه روحانی، به ویژه تا انتخابات ریاست جمهوری 96 چه عملکردی خواهند داشت. 

انتهای پیام/1404