آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۱۶۵۶۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۸/۱۳ ساعت: ۸:۳۴ ↗ لینک کوتاه

کارشناس مسائل استراتژیک کشور در مصاحبه با صبح قزوین:

ابهت پوشالی غرب در ۱۳ آبان لگدمال شد/ جهاد علمی، رسالت جوان امروز برای زمین‌گیر کردن استکبار جهانی است

قدیری ابیانه گفت: ۱۳ آبان نشان داد که دانشجویان، رهبر و ملت ایران از آمریکا هراسی به دل خود راه نمی دهند و ابهت پوشالی غرب را زیر پا له کردند و رسالت جوان امروز برای زمین گیر کردن استکبار جهانی جهاد علمی است.

محمدحسن قدیری ابیانیه در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی صبح قزوین ، در خصوص پیام‌های استکبار ستیزی 13 آبان اظهار  کرد: آنچه در عاشورا گذشت اعتقاد مطلق به حقانیت اسلام و وعده‌های الهی و نیز انجام صد در صدی تکلیف الهی بود.

وی افزود: هر چند در داستان کربلا شاید در ظاهر جبهه اسلام شکست خورد و امام حسین(ع) و یارانش به شهادت رسیدند و اهل بیت ایشان به اسارت گرفته شدند؛ اما امروز به وضوح می‌توان خدمت عظیمی را که عاشورا به نفع اسلام انجام داد لمس کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: درک پیام عاشورا و نهضت حسینی باعث پیروزی‌های مکرر در تاریخ اسلام شد، پیروزی در انقلاب اسلامی سال 57، پیروزی در جنگ هشت ساله با عراق و دنیای کفر، ایستادگی در برابر انواع توطئه های استکبار جهانی و پیروزی حزب الله در لبنان و موارد دیگر نشان از تاثیرگذاری قیام کربلا دارد همچنین نشانه درس آموختگی مسلمانان از این واقعه تاریخی دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: اگر کسی واقعا به کلمه الله اکبر اعتقاد داشته باشد عبارتی که روزانه چندین مرتبه در نمازهای خود آن را تکرار می‌کنیم نباید از قدرت‌های جهانی بهراسد.

سفیر سابق ایران در مکزیزک اضافه کرد: قدرت خدا فوق قدرت همه نیروهای برتر جهان است و مطابق وعده الهی کسی که در راه خدا قدم بر می دارد مورد حمایت او قرار می‌گیرد و هر کس به وظایف خود عمل کند مورد نصرت الهی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه عمل به وظایف دینی و شرعی حتی اگر منجر به شهادت در راه اسلام شود در حکم یک پیروزی واقعی است، اذعان کرد: 13 آبان نشان داد که دانشجویان، رهبر و ملت ایران از آمریکا هراسی به دل خود راه نمی‌دهند و ابهت پوشالی غرب را زیر پا له کردند.

کارشناس مسائل استراتژیک کشور ادامه داد: در حقیقت پیروزی انقلاب اسلامی ایران و نیز جریان 13 آّبان مرحله ای از مراحل سقوط موقعیت ابرقدرتی آمریکا بوده و نقطه عطفی در تحولات جهانی می باشد این تحولات در مرحله تغییر نظم حاکم و طی شدن و شکل گیری نظم نوین جهانی است که در حال طی مسیر آن هستیم.

وی با بیان اینکه مدل سکانداری رهبر معظم انقلاب و پیروی مردم از رهنمودهای ایشان موجب گسترش نفوذ ایران در مناطق مختلف شده است، گفت: در حالی که موقعیت غربی‌ها روز به روز تضعیف می‌شود؛ اما موقعیت و نفوذ کشورمان در قلوب ملت‌ها رو به گسترش است و مسلمانان سنگرهای جدیدی را فتح می‌کنند.

قدیری ابیانه عنوان کرد: 13 آبان یک نقطه عطف تاریخی نه تنها در بین ملت ایران است بلکه در زمانی که با بیداری اسلامی قطب بزرگ اسلامی شکل گرفت و تمدن بزرگ اسلامی ایجاد شده نیز از این رویداد به عنوان یک نقطه عطف تاریخی در شکل گیری تمدن بزرگ اسلامی و تغییر نظم جهانی یاد خواهد شد.

وی وظیفه جوان امروز را در قرن 21 برای حفظ عزت در مقابل استکبار جهانی جهاد علمی دانست و خاطرنشان کرد: جهاد علمی و تحقق اقتصاد مقاومتی و خنثی کردن توطئه‌های اقتصادی دشمن از طریق کار و تلاش بهتر و بیشتر و پرهیز از اسراف بخشی از وظایفی است که همگان از جمله جوانان بر عهده دارند.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: امروز هر کس باید از خود بپرسد که نقش من در پیشرفت کشورم چیست و به این سئوال پاسخ بدهد و به آن عمل کند، جوانان ما باید در همه زمینه‌ها خود را بخشی از راه حل بدانند و در راه حل مسائل به طور فعال مشارکت داشته باشند.
انتهای پیام/2002

منبع: