آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۱۵۱۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۶/۱۳ ساعت: ۱۴:۱۴ ↗ لینک کوتاه

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور مطرح کرد

اجلاس جاده ابریشم مسیری برای جهانی شدن قزوین

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور گفت:جاده ابریشم به عنوان یک پروژه جهانی می‌تواند با حفظ هویت شهرها، مسیر جهانی شدن را به عرصه نمایش بگذارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ، سید محمد بهشتی‌ شیرازی، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور ظهر امروز(شنبه) در مراسم اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم که در شبستان امام علی(ع) مسجدالنبی(ص) شهر قزوین برگزار شد، اظهار کرد: قزوین به دلیل موقعیت جغرافیایی  و ارتباطی که در مسیر جاده ابریشم دارد، نقشی پررنگی را در این مسیر ایفا می‌کند.

وی  افزود: از دیرباز جاده ابریشم محل اتصال تمام شهرهای این جاده محسوب می‌شده و برای اجرای طرح‌های جدید در این مسیر سابقه تاریخی این جاده باید حفظ شود.

بهشتی‌شیرازی بیان کرد: جهانی‌سازی، کوچک کردن جهان است در صورتی که جهانی شدن سفره جهان را گسترش می‌دهد و سابقه جاده ابریشم می‌تواند به عنوان یک پروژه در جهانی شدن مؤثر باشد.

این مسئول ابراز کرد: برای جهانی سازی شهرهای در مسیر جاده ابریشم و باتوجه به سابقه تاریخی و طولانی این مسیر میتوان ظرفیت‌های لازم را برای جهانی شدن فراهم آوریم.

وی تصریح کرد: جاده ابریشم به عنوان یک پروژه جهانی می‌تواند با حفظ هویت شهرها، مسیر جهانی شدن را به عرصه نمایش بگذارد.

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور مطرح کرد: استان قزوین با شرایط جغرافیایی مناسب می‌‌تواند جایگاه مناسبی برای پروژه‌های جاده ابریشم از جمله اجلاس جهانی جاده ابریشم داشته باشد.
انتهای پیام/3009

منبع: