آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۱۴۵۰۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۵/۳۰ ساعت: ۱۳:۱۴ ↗ لینک کوتاه

کشتی آزاد المپیک ریو؛

صید طلا از دریای خون/ یزدانی طلسم ۱۶ ساله کشتی آزاد را شکست+عکس

یزدانی نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد ایران در یک دیدار هیجانی و پر حاشیه حریف قدرتمند روس خود را در ثانیه های پایانی شکست داد و به مدال طلا بازی‎های المپیک ۲۰۱۶ ریو دست یافت تا طلسم ۱۶ ساله طلای کشتی آزاد شکسته شود.

به گزارش سرویس ورزشی صبح قزوین ، حسن یزدانی نماینده وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در بازی‎های المپیک 2016 ریو، در دیدار نهایی این وزن به مصاف آنیار گودیئف روس رفت و با نتیجه 6 بر 6 پیروز شد و با دستیابی به مدال طلای این وزن رکورد 16 ساله کشتی آزاد ایران در المپیک را شکست. ( فیلم بازی را اینجا ببینید)

 این دیدار بارها به دلیل آسیب دیدگی کشتی‎گیر روس و خونریزی ابروی گودیف متوقف شد و توقف‎های زیاد این رقابت باعث اعتراض کادر فنی ایران و تماشاگران شد.

نماینده شایسته کشورمان در دور اول با قرعه استراحت مواجه شده بود، در نخستین دیدار خود در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات کشتی آزاد المپیک 2016 ریو مقابل «آنساگ کاستلی» از هائیتی به روی تشک رفت و به‌راحتی این حریف را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. وی در این مرحله «سونر دمیرتاس» از ترکیه را با نتیجه 7 بر صفر شکست داد و به نیمه‎نهایی رسید.
 
 او در نیمه‎نهایی گالم ژان اوسربایف از قزاقستان را  در کمتر از 2 دقیقه 10 بر صفر شکست داد و فینالیست شد.

پیش از این، کیانوش رستمی و سهراب مرادی در وزنه برداری مدال طلا را از آن خود کرده بودند. همچنین قاسم رضایی و سعید عبدولی در کشتی فرنگی، کیمیا علی‎زاده در تکواندو و حسن رحیمی در کشتی آزاد به مدال برنز دست یافته بودند.

آخرین طلای کشتی آزاد ایران در بازی‎های المپیک به سال 2000 و بازی‎های سیدنی برمی‎گردد که علیرضا دبیر در آن زمان به مدال طلا رسیده بود.


انتهای پیام/1404

منبع: مشرق