آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۲۰۳۹۵۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۴/۱۵ ساعت: ۱۸:۴۹ ↗ لینک کوتاه

همزمان با سراسر کشور؛

ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی در قزوین برگزار می‌شود

ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی همزمان با سراسر کشور در قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر  صبح قزوین ، ششمین جشنوارة کتابخوانی رضوی به مناسبت سالروز میلاد حضرت علی‌بن‌ موسی‌الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه‌(س) همزمان با دهه کرامت، توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.
هدف از برگزاری این جشنواره اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی مرتبط با حضرت امام رضا(ع) و شناسایی، معرفی و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر مرتبط با فرهنگ رضوی است.
امکان مشارکت خانوادگی در مسابقه کتابخوانی از مهم‌ترین ویژگی‌ این دوره از مسابقات کتابخوانی رضوی است که جایزه ویژه بخش خانوادگی، به 8 خانواده در چهار گروه تعلق می‌گیرد.
جوایز این جشنواره طبق اعلام دبیرخانه علاوه بر لوح‌سپاس و تندیس جشنواره شامل 313 جایزه یک میلیون ریالی برای 313 نفر از برگزیدگان بخش انفرادی جشنواره، 8 جایزه ویژه برای 8 خانواده شامل مبلغ 5 میلیون ریال برای خانواده اول و دوم دونفره، 7 میلیون و پانصد هزار ریال برای خانواده اول سه نفره، 10 میلیون ریال برای خانواده اول چهارنفره، 15 میلیون ریال برای خانواده اول پنج نفره و همچنین 5 میلیون ریال برای خانواده دوم سه نفره، 7 میلیون و پانصد هزار ریال برای خانواده دوم چهار نفره و 10 میلیون ریال برای خانواده دوم پنج نفره می‌باشد.
کتاب‌ها و سؤالات این مسابقه از طریق کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و فایل PDF آنها نیز از طریق پرتال اداره‌کل کتابخانه‌ها به آدرس www.qazvinpl.ir در دسترس است.
علاقمندان شرکت در این مسابقه می‌توانند تا تاریخ 20 تیرماه 1395، پاسخنامه را به نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی تحویل و یا به نشانی الکترونیک razavi@iranplir ارسال کنند.
گفتنی است، آیین اختتامیه این جشنواره و معرفی برگزیدگان همزمان با دهه کرامت برگزار می‌شود.
انتهای پیام/7003

منبع: