آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۱۹۶۲۹۳ کد خبرنگار: ۲۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۳/۱۸ ساعت: ۱:۵۱

در نخستین شب ماه مبارک رمضان،

امشب ضیافت افطاری رئیس‌جمهور با ایتام

در نخستین شب ماه مبارک رمضان، رئیس جمهوری با ایتام افطار خواهد کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی  صبح قزوین ، جشن رمضان امسال در باغ موزه قصر، با هدف ترویج و گسترش سنت حسنه و اسلامی حمایت از نیازمندان و اکرام ایتام و اطعام نیازمندان با همکاری شبکه پنج سیما برگزار می شود.

 درحاشیه برگزاری جشن رمضان ۱۲۰غرفه از تولیدات و محصولات کارآفرینان سراسر کشور عرضه و به فروش می رسد تا مردم خیر و نیکوکار از نزدیک با توانایی های این افراد آشنا شوند. همچنین ۱۰۰ غرفه در زیرگذر چهار راه ولیعصر و پارک پرواز در قالب نمایشگاهی از تولیدات و محصولات مددجویان استان‌های کشور در ماه مبارک رمضان برپا می شود. توجه به اشتغال و توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت و زمینه خروج آنان از چرخه حمایتی با ایجاد مشاغل خرد و خانگی جزو اولویت های اصلی کمیته امداد به شمار می رود لذا در جشن رمضان امسال برخلاف سال گذشته که جلب مشارکت های مردمی بود، طرح ها و کارآفرینان موفق در حوزه اشتغال و خودکفایی معرفی می شوند.


بر اساس این گزارش، برنامه های مختلف قرآنی، فرهنگی، آموزشی و سرگرمی، برپایی غرفه آرزوها برای به نمایش گذاشتن و برآوردن آرزوهای مددجویان، غرفه های حامی یابی برای مددجویان استان تهران و سایر استان‌های کشور از دیگر برنامه های این نهاد در حاشیه برگزاری جشن رمضان امسال است. جشن رمضان هر شب پس از افطار و از ساعت ۲۲ از شبکه پنج سیما به نمایش در می آید.


از دیگر سنت های هرساله کارگزاران نظام برپایی سفره اطعام افطاری برای ایتام تحت حمایت کمیته امداد است که امسال نیز در نخستین شب از ماه مبارک رمضان رئیس جمهوری افطار را میزبان ایتام تحت حمایت کمیته امداد است.


همچنین برگزاری هفته اکرام ایتام و اطعام ایتام همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) تا شهادت حضرت علی (ع)، (۱۵ تا ۲۱ ماه مبارک رمضان) از دیگر برنامه های ماه مبارک رمضان این نهاد است، طرح اکرام (ایتام و محسنین) چند سالی است که با هدف حمایت از ایتام و کودکان خانواده های نیازمند و به همت کمیته امداد و مشارکت حامیان خیر شکل گرفته و توانسته در مسیر خود به تعالی قابل توجهی دست یابد.


شایسته ذکر است، هم اکنون حدود ۹۳۰ هزار خیر نیکوکار از ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد حمایت مادی و معنوی می کنند. بیشترحامیان ایتام ومحسنین افراد بومی همان استان و شهرهستند به طوری که بیش از ۶۲۵ هزار نفر از حامیان در همان منطقه ایتام و محسنین سکونت دارند که نشان از اجرای موفق این طرح ها در استان ها و توجه هموطنان به یتیم نوازی و دستگیری از نیازمندان است.


حدود ۲۰۰ هزار کودک یتیم و فرزندان محسنین (بد سرپرست) که شامل فرزندان خانواده‌های زندانیان، طلاق و یا خانواده‌های دارای بیماری های صعب العلاج می شوند از خدمات حمایتی کمیته امداد استفاده می کنند. همچنین حدود ۳۰ هزارخانوار نیز به علت زندانی بودن سرپرست تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.


انتهای پیام/1404