آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۱۷۰۶۰ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

حجت الاسلام نوروزی:

نمایشگاه های عملکرد در هفته وقف در استان قزوین برگزار می شود

مدیر کل اوقاف قزوین خبر از برگزاری نمایشگاه های متعدد عملکرد اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در زمینه های مختلف در هفته وقف خبر داد.

به گزارش صبح قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین، صبح امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین مصطفی نوروزی مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین و سایر روسا و معاونت های ستادی و اجرایی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین جلسه ستاد استانی گرامیداشت هفته وقف در سالن کنفرانس این اداره کل برگزار گردید.
مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در این جلسه یکی فعالیت های شاخص این هفته را برگزاری نمایشگاه های متععد عملکرد اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در زمینه های مختلف در سطح امامزادگان و موقوفات شاخص استان عنوان کرد و اظهار داشت: در اکثر امامزادگان و موقوفات شاخص استان قزوین نمایشگاه عملکرد در حوزه ها و زمینه های مختلف با محتویات ذیل برگزار می شود.
محتویات نمایشگاه عملکرد در زمینه بقاع متبرکه:  معرفی بقاع متبرکه استان به تفکیک شهرستان به همراه تصویر  معرفی بقعه های شاخص استان به صورت ویژه به همراه تصویر و اعلام امکانات زیارتی و سیاحتی و رفاهی و جاذبه¬های طبیعی  نمایشگاه عکس¬های بقاع متبرکه استان به¬همراه نقشه محل وقوع جغرافیایی و راه¬ها و کیلومتر فواصل دسترسی به¬آنها  معرفی قابلیت¬ها و امکانات بقاع استان به تفکیک شهرستان (امکانات سخت¬افزاری از قبیل زائرسرا، سالن¬ها، فضای سبز و زمینه¬ها و استعدادهای سرمایه¬گذاری)  معرفی فعالیت های فرهنگی بقاع متبرکه در طول سال خصوصا به صورت تصويري  گزارش تصویری روند فعالیت¬های عمرانی و همیاری¬های مردمی در بنای امامزاده  معرفی امکانات نرم افزاری و فرهنگی بقاع متبرکه استان (کتابخانه، کانون فرهنگی، سالن اجتماعات و.
.
.
) محتویات نمایشگاه عملکرد در زمینه موقوفات:  معرفی تعداد موقوفات، رقبات و نیات استانی  معرفی چند موقوفه شاخص و کارکرد ها و ثمرات آنها  ارائه گزارش آماری موقوفات جدید در سه سال اخیر  ارائه گزارش آماری موقوفات جدیدالکشف و احیا شده در سه سال اخیر  معرفی وقف‌های جدید استان و واقفان محترم آنها در سه سال اخیر  ارائه گزارش آماری اخذ سند مالکیت در سه سال اخیر  معرفی چند واقف زنده و شاخص استان و تعدادی از واقفان متوفی و ثمرات موقوفات آنها  معرفی نیّات شاخص استانی به همراه معرفی تصویری موقوفات  معرفی بانوان واقف شاخص به صورت مجزا  آمار تنظیم سند اجارات در راستای احیاء موقوفات بدون ذکر مباحث مالی.
 آمار اجرای نیت موقوفات شاخص در استان بر اساس خدمات ارائه شده در سه سال اخیر(از قبیل تعداد حمایت از بیماران، ایتام ، زوج های جوان، افراد بی بضاعت و.
.
.
)  ارائه تصایر از موقوفات و کارکردها و ثمرات آنها  معرفی متولیان برتر استانی.
محتویات نمایشگاه عملکرد در زمینه فرهنگی:  گزارش تصویری کارویژه های سازمانی در استا¬ن¬ها از قبیل سوگواره یاس نبوی، آرامش بهاری، بصیرت عاشورایی و .
.
.
 جدول آمار حضور و استقبال از اماکن متبرکه و بقاع استانی  فعالیت های فرهنگی اداره کل استانی از قبیل نشریات، کتاب، بروشور و .
.
.
 جدول آماری ثبت نام کنندگان در طرح حفظ قرآن کریم  مقایسه تصویری مسابقات قرآن کریم، تواشیح و .
.
.
در چند سال اخیر  آثار فرهنگی و هنری ارائه شده در بخش مسابقه جشنواره وقف محتویات نمایشگاه عملکرد عمرانی و اقتصادي:  معرفی نمونه¬های موفق داخلی و دستاوردهای آنها و مستندسازی تجارب بهره برداری اقتصادی و سرمایه گذاری در موقوفات و بقاع متبرکه در جمهوری اسلامی ایران  روند بهسازی و ساخت و سازهای بقاع متبرکه امامزادگان(ع) به¬صورت تصویری و آماری  گزارش سرمایه گزاری های بعمل آمده در موقوفات و بقاع متبرکه و مشارکت در پروژه ها  ساخت و سازهای انجام شده در موقوفات و بقاع متبرکه به¬صورت آماری و تصویری  فعالیت های بنیاد توسعه و عمران موقوفات در استان  پروژه¬ها وطرح های عمرانی در دست اقدام انتهای پیام/