آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۱۶۳۵۷۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱/۲۲ ساعت: ۰:۰ ↗ لینک کوتاه

رخ دادن ۹۰ درصد غرق شدگی در مناطق ممنوعه مازندران

جانشین دریابانی مازندران گفت: بیش از ۲۰۰ نقطه منطقه ممنوعه در مناطق ساحلی مازندران وجود دارد که بیش از ۹۰ درصد غرق شدگی در این مناطق ممنوعه رخ می‌دهد.

جانشین دریابانی مازندران گفت: بیش از 200 نقطه منطقه ممنوعه در مناطق ساحلی مازندران وجود دارد که بیش از 90 درصد غرق شدگی در این مناطق ممنوعه رخ می‌دهد.

به گزارش صبح قزوین ( صبح قزوین )، منطقه مازندران، نعمت الله آزادی در جلسه طرح‌های دریا در ساری اظهار کرد: باید برنامه‌های کنترلی برای کاهش غریق در این مناطق را افزایش دهیم.

جانشین دریابانی مازندران درباره ساماندهی شناورهای تفریحی در سواحل استان عنوان کرد: بیش از 800 فروند شناور از 15 اسفند و در سال جاری بیش از 1300 فروند شناور تفریحی برای استفاده مسافرین ساماندهی شده است. همچنین 60 فروند شناور برای طرح ساماندهی و 500 نیرو در سطح استان برای نظارت در سواحل ساماندهی شده است.

آزادی با بیان اینکه بودجه کافی برای تامین اعتبار سوخت شناورها نداریم، اظهار کرد: 162 لیتر در ساعت برای تامین سوخت شناورها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر رعایت شئونات اسلامی توسط همه مجریان طرح دریا، افزود: خالکوبی افراد نجات غریق یکی از نمودهای ناهنجاری است و بهتر است از فعالیت این افراد خودداری شود.

مهران حسنی، معاون اداره کل میراث فرهنگی مازندران نیز در این جلسه گفت: بازنگری در دستورالعمل طرح ساماندهی دریا نیاز است. باید وظایف دستگاهی و کمیته‌ها مشخص شود و اصلاحیه‌های لازم صورت گیرد. فرایند صدور مجوز در طرح دریا باید کامل روشن شود تا شاهد چالش نبود وحدت رویه در تعیین نرخ در برخی شهرها نباشیم.

وی بیان کرد: طرح دریا، مدیریت واحد را طلب می‌کند. نبود طرح دریا سبب نابسامانی و ایجاد دکه‌هایی با نرخ‌های متعدد می‌شود.

انتهای پیام

منبع: علمی و فناوری ایسنا