آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۱۶۲۸۲۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱/۲۱ ساعت: ۰:۰ ↗ لینک کوتاه

کودک آزاری و پرداخت رشوه، اتهامات جدید رییس سابق مجلس نمایندگان آمریکا

دادستانان آمریکایی می‌گویند، رییس‌ اسبق مجلس نمایندگان این کشور متهم به پرداخت حق‌السکوت برای جلوگیری ازافشای سوابق کودک آزاری است.

دادستانان آمریکایی می‌گویند، رییس‌ اسبق مجلس نمایندگان این کشور متهم به پرداخت حق‌السکوت برای جلوگیری ازافشای سوابق کودک آزاری است.

به گزارش صبح قزوین ( صبح قزوین ) به نوشته روزنامه گاردین، بر اساس مدارک دادگاه گفته می‌شود دنیس هاسترت، رییس‌ پیشین مجلس نمایندگان آمریکا با قربانیان کودک آزاری خود که در زمان وقوع تعرض جنسی پسرانی 14 ساله بوده‌اند برای پرداخت حق‌السکوتی به مبلغ 3.5 میلیون دلار توافق کرده بوده است.

این اولین بار است که یک مقام قضایی پرداخت حق‌السکوت برای پنهان کردن تعرض جنسی‌ از جانب هاسترت را که بین سال‌های 1999 تا 2007 رییس‌ مجلس نمایندگان آمریکا بوده است ، تایید می‌کند.

ادعا‌های تعرض جنسی از سوی هاسترت به سال‌ها 1965 تا 1981 برمی‌گردد؛‌ زمانی که وی در دبیرستانی در شیکاگو مربی تیم کشتی بود. دادستانان اما معتقدند هاسترت حتی زمانی که برای اولین بار جهت برعهده گرفتن سمت‌های دولتی اقدام کرده نیز به اقدام خود در تعرض جنسی به پسر بچه‌ها ادامه می‌داده است.

هاسترت که در داگاه پیشین خود در ماه اکتبر به نقض قوانین بانکی متهم شد قرار است بار دیگر و به اتهام پرداخت حق‌السکوت در 27 آوریل در دادگاه حاضر شود.

انتهای پیام

منبع: علمی و فناوری ایسنا