آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۱۶۰۳۱ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

کارشناس طلا و نقره:

تنها راه تشخیص نقره و طلا شماره ای است که در داخل آن حک شده است

اسکندری: در سال های اخیر نقره را آب کاری می کنند برای این کار از رنگ آب رادیوم استفاده می کنند که باعث براق شدن نقره شده در نهایت طلا و نقره و بدلیجات دارای رنگ یکسانی می شوند. همین موضوع کار تشخیص را برای افراد عادی با مشکل مواجه کرده است.

 به گزارش صبح قزوین، نمی توان منکرعلاقه و اشتیاق زنان نسبت به تزئینات ظاهری و خرید زیورآلات شد.
استفاده از جواهرات، طلا و نقره و به طورکلی زیورآلات جزء لاینفک زندگی بسیاری از بانوان می باشد و هرکس بسته به توان مالی و نوع شخصیت و سلیقه خود از زیورآلات به خصوصی استفاده می کند.

برای بالا بردن میزان اطلاعات شما در مورد یکی از انواع زیورآلات یعنی نقره با یکی از افرادی که در این حرفه مشغول به فعالیت می باشد گفت و گویی انجام شده که مآحصل آن در اختیار شما قرار گرفته است.

یاسر اسکندری از افرادی ست که بیش از 14 سال در کار طلا بوده و در حدود سه سالی است  که وارد حرفه  فروش نقره شده است.

فاکتور خرید طلا و نقره از سه بخش تشکیل شده است

وی در مورد میزان استقبال مردم نسبت به نقره، این گونه داد: استقبال مردم از زمان افزایش قیمت طلا بیشتر شد.
این روزها به دلیل تغییراتی که در نوع تفکر افراد روی داده، مردم فقط طلا را فلز نمی دانند.
این اتفاق بخصوص از سال گذشته تا کنون تغییر محسوسی داشته است.

وی به فاکتور خرید و مطالب درج شده در آن اشاره کرده این گونه توضیح داد: فاکتور خرید طلا و نقره و به طور کلی فلزات گرانبهایی که ارزش زیور آلاتی دارد، از سه قسمت تشکیل می شود.
بخش اول مربوط به قیمت خود نقره یا طلا است، بخش دوم اجرت کار و بخش سوم سود فروشنده می باشد که هنگام خرید شما ارزش همه این قسمت ها را پرداخت می کنید.

IMG_1045

نقره تعداد فروش بالا و طلا از گردش مالی بالایی برخوردار است

اسکندری متذکر شد: به هنگام فروش، فقط ارزش خود نقره یا طلا را دریافت خواهید کرد، نقره ای که از شما خریداری می شود باید ذوب شود چرا که فقط ارزش خود نقره منظور است و سود و اجرت مفهومی ندارد.

این نقره فروش در مورد تفاوت های موجود بین طلا و نقره یادآور شد: تقریباً تمامی موارد از جمله ساخت آنها، بین این دو فلز یکسان است.
نقره از نظر تعداد، فروش بالایی نسبت به طلا دارد ولی طلا گرانتر بوده درنتیجه از نظر مالی از حجم بالایی برخودار است یعنی گردش مالی بالاتری به خود اختصاص داده است.

اسکندری در ادامه تصریح کرد: بیشتر سبک ما جواهر است و خانم هایی با رِنج سنی 27 و 28 سال به بالا بیشتر نقره خرید می کنند ولی دختر خانم ها، اکثراً سراغ سبک کارهای بدل می روند.

وی اضافه کرد: نقره هم مثل طلا دارای خواص ارزشمندی می باشد.
سنگ هایی که بر روی آن ها کار شده مثل مروارید و زمرد هرکدام دارای خواص منحصر به فردی هستند به همین دلیل استفاده از این نوع جواهرات برای خانم ها و آقایان مفید می باشد.

IMG_1046

تنها راه تشخیص نقره و طلا شماره ای است که در داخل آن حک شده است

اسکندری به خصوصیت ظاهری نقره اشاره کرد و گفت: نقره دارای رنگ مشخصی است و سفید روشن مایل به ماتی دارد.
در سال های اخیر نقره را آب کاری می کنند تا رنگ آن به رنگ طلا سفید تبدیل شود.
برای این کار از رنگ آب رادیوم استفاده می کنند که باعث براق شدن نقره شده در نهایت طلا و نقره و بدیجات دارای رنگ یکسانی می شوند.
همین موضوع کار تشخیص را برای افراد عادی با مشکل مواجه کرده است.

وی در ادامه صحبت های خود یادآور شد: تنها راه تشخیص نقره و طلا شماره ای است که در داخل آن حک شده است.
در حال حاضر استاندارد طلای جهانی که همان طلای 18 عیار است، برای طلا، شماره 750 و برای نقره، 925 می باشد که در نقره های داخلی و جهانی ثابت است.

اسکندری خاطر نشان کرد: از نقره فروشی های معتبر و کسانی که کار نقره می کنند، اقدام به خرید کنید در ضمن، کاغذ خرید نیز دریافت کنید در این صورت هرگز دچار مشکل نمی شوید.

رتبه استفاده از بدلیجات در کشور ما پایین و در طلا بالا است

وی با بیان این مطلب که، افزایش تورم در قیمت خود نقره خیلی تاثیر گذار نبوده بلکه اجرت آن است که ارزشمند بوده و بر اثر تورم و بالا رفتن قیمت دلار و یورو دستخوش تغییر شده است، ادامه داد: واردات نقره بیشتر از کشورهای ترکیه و تایلند صورت می گیرد و از زمان افزایش قیمت یورو خرید از کشور ایتالیا کمتر شده است.
در کشور خودمان نیز شهرهای اصفهان، یزد و تبریز کار نقره دارند.

IMG_1048

اسکندری به خرید بالای طلا در کشور ایران اشاره کرد و خاطر نشان نمود: رتبه استفاده از بدلیجات در کشور ما پایین و در طلا بالا است.
من فکر نمی کنم هیچ جای دنیا اندازه کشور های ترکیه، افغانستان، ایران و کشورهای عربی، طلا خریداری کنند.
بیشتر کشورها از بدلیجات گران و مارک استفاده می کنند چراکه برای آنها بیشتر زیبایی کار مهم بوده و ملاک خرید قرار می گیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که هنگام خرید هدیه به چه نکاتی باید توجه کرد، گفت: مهمترین بخش در خرید هدیه این است که شما برای چه سنی و چه شخصیتی هدیه می خرید و نکته دوم اینکه تا چه سقفی قصد هزینه کردن دارید با توجه به این دو اصل، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

انتهای پیام/