آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۱۵۸۸۸۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱/۱۴ ساعت: ۱۵:۴۵ ↗ لینک کوتاه

جانشین ستاد تسهیل سفرهای نوروزی استان اعلام کرد:

افزایش ۲۱ درصدی بازدید گردشگران از قزوین

جانشین ستاد تسهیل سفرهای نوروزی استان گفت: كل اقامت در نوروز ٩٤ به میزان ۲۲۴ هزار و ۷۸۶ نفر بود که نوروز امسال این آمار به ۲۶۹ هزار و ۷۴۳ نفر رسید و رشد ۲۱ درصدی را در این موضوع شاهد بودیم.

منوچهر حبیبی، جانشین ستاد تسهیل سفرهای نوروزی استان، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ، اظهار کرد: طرح نوروزی ما از 25 اسفندماه سال 94 شروع شد و تا 15 فروردین ماه سال جاری ادامه دارد که در این مدت حدود 7 میلیون خودرو از استان عبور کردند که پنج درصد افزایش را نسبت به سال گذشته شاهد بودیم.
وی در ادامه افزود: كل اقامت در نوروز ٩٤ به میزان 224 هزار و 786 نفر بود که نوروز امسال این آمار به 269 هزار و 743 نفر رسید و رشد 21 درصدی را در این موضوع شاهد بودیم.
این مسئول ادامه داد: همچنین تا 13 فروردین ماه یک میلیون و 593 هزار و 476 نفر از جاذبه‌های تاریخی و مذهبی استان بازدید داشتند.
وی با اشاره به میزان بارش‌ها در ابتدای سال جاری اذعان کرد: میزان بارش‌ها در قزوین نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است.
حبیبی ابراز کرد: محورهای قزوین- کرج، قزوین- رشت و قزوین- زنجان پرترددترین محورهای استان بودند و 58 دوربین نظارتی و تصویری در محورها برای کاهش تصادفات نصب شده بود که کاهش چشمگیر تصادفات درون شهری و برون شهری را در این مدت شاهد بودیم.
وی در پایان گفت: در کشور به ازای هر سه ساعت یک کشته در تصادفات داشتیم که این میزان در استان قزوین به ازای هر 48 ساعت بود که نشان از حضور مناسب دستگاه‌های امدادی و پلیس است.
‏انتهای پیام/2002
‏‏

منبع: