آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۱۵۵۴۵۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱/۴ ساعت: ۰:۰ ↗ لینک کوتاه

نارضایتی معاون استاندار از آمار تلفات انسانی حوادث رانندگی آذربایجان شرقی

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: براساس یکی از پژوهش‌های اخیری که در کشور منتشر شد، رتبه استان در موضوع " کمترین میزان تلفات انسانی در حوادث رانندگی" رتبه ۲۲ را کسب کرد که این آمار در شان استان ما نیست.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: براساس یکی از پژوهش‌های اخیری که در کشور منتشر شد، رتبه استان در موضوع " کمترین میزان تلفات انسانی در حوادث رانندگی" رتبه 22 را کسب کرد که این آمار در شان استان ما نیست.

به گزارش خبرنگار صبح قزوین ( صبح قزوین )، منطقه آذربایجان‌شرقی، محمد صادق پورمهدی در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم افزایش فعالیت‌های فرهنگی، رسانه‌ای و آموزشی در راستای کاهش میزان تصادفات و تلفات ناشی از سوانح رانندگی گفت: انسان، عامل بیش از 70 درصد تصادفات رانندگی است و جاده و وسیله نقلیه کمترین تاثیر را در وقوع تصادفات دارند.

وی با اشاره به بخشی از مهم ترین اقدامات انجام شده در استان در سال 94 با محوریت ترافیک و آموزش‌های راهنمایی و رانندگی عنوان کرد: تجهیزات و دوربین‌های کنترلی پلیس راه استان در سال جاری افزایش می‌یابد و همچنین باید برگزاری کلاس‌های آموزشی به ویژه در روستاها و مناطق محروم افزایش یابد.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت برخورد قانونی با متخلفین قوانین راهنمایی و رانندگی تاکید کرد.

انتهای پیام

منبع: علمی و فناوری ایسنا