آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۱۱۸۰۴ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

معاون امنیتی سیاسی استانداری:

توهین کننده به شهدا قدرت درک و فهم ندارد/هر کس در جلسه بی حرمتی به شهدا بوده، شریک جرم است

ابوالفضل طاهرخانی: هر کسی در آن جلسه حضور داشته و سکوت کرده از نظر من شریک جرم می باشد و در گناهی که آن فرد کرده شریک است. گناه بقیه اعضایی که در این جلسه حضور داشتند کمتر از آن شخص خاطی نخواهد بود.

به گزارش صبح قزوین، ابوالفضل طاهرخانی معاون امنیتی سیاسی استانداری در گفت و گو با خبرنگار صبح قزوین در خصوص توهین به شهدای گمنام، اظهار کرد: یکی از امتیازات جمهوری اسلامی این است که مردم مملکت ما به شهید پروری معروف هستند و عزت، اقتدار و آبروی ما در دنیا به برکت مجاهدت های شهدای بزرگوار؛ به ویژه شهدای 8 ساله جنگ تحمیلی می باشد.

وی ادامه داد: رمز ماندگاری جمهوری اسلامی ایران بعد از 35 سال که از عمر پر برکتش، وجود شهدای عزیز است.
فردی که این موضع را گرفته نمی فهمد، واقعا نمی فهمد و قدرت درک را ندارد و نمی داند که جایگاه شهید در دین، مذهب، مملکت، نظام و بین مردم جایگاه ویژه و ارزشمندی دارد.

در اسرع وقت با این قضیه برخورد کنیم

ابوالفضل طاهرخانی تصریح کرد: بعد از این اتفاق و پیگیری هایی که ما داشتیم؛ شاهد موضع گیری های گسترده و به نوعی اعلام انزجار از فردی که به نوعی این مباحث را مطرح کرده است هستیم.
حتی اعضای شورای شهر قزوین و شخصیت های استانی اعلام موضع کرده اند.

این مقام مسئول در ادامه گفت: قطعا در دستور کار داریم که در اسرع وقت با این قضیه برخورد کنیم و عملکرد ما در مواجه با این موضوع جدی و شدید باشد؛ تا شرمنده شهدا، مخصوصا شهدای گمنام که در مظلومیت خاصی به سر می برند، نشویم.

معاون امنیتی سیاسی استانداری اعلام کرد: صحت و سقم این قضیه در حال بررسی می باشد و بررسی می کنیم هر کسی در آن جلسه حضور داشته و سکوت کرده از نظر من شریک جرم می باشد و در گناهی که آن فرد کرده شریک است.
گناه بقیه اعضایی که در این جلسه حضور داشتند کمتر از آن شخص خاطی نخواهد بود.

وی تاکید کرد: در حال بررسی دقیق جلسه صورت گرفته هستیم و مرجع رسیدگی مشخص است.
با هماهنگی هایی که با شخص آقای استاندار می کنیم، اقدامات جدی صورت خواهد گرفت.

برنامه ها در استانداری با جدیت پیگیری می شود

این مقام مسئول در خصوص انتخاب استاندار جدید قزوین، اذعان داشت: در جمهوری اسلامی خدمت کردن توفیقی بزرگ است و همه ما سرباز نظام هستیم و مدیون انقلابیم.
وظیفه ما در این ادای دین، خدمت در این مسئولیت ها می باشد.

طاهرخانی ادامه داد: استان قزوین در حال حاضر استاندار دارد و به صورت روزمره کارها در حال پیگیری می باشد، هیچ اتفاقی در این 3 ماه تغییر دولت نیفتاده است و کارها با همان جدیت و با مدیریت آقای عجم پیش می رود.

معاون امنیتی سیاسی استانداری در پایان تصریح کرد: هر وقت مقام های مسئول گزینه جدیدی را اعلام کردند مشکلی نداریم و سمعا و طاعتا می پذیریم.
البته ما به دنبال این که چه گزینه ای مطرح است نیستیم.
گمانه زنی هایی مطرح است اما در حال حاضر استان متولی دارد و کارها به نحو احسن در حال پیگیری می باشد.

انتهای پیام/2002/خ