آخرین اخبار استان قزوین

احتمال الکترونیکی‌شدن ویزای اربعین/ ممانعت از حرکت زائران فاقد ویزا به‌سمت مرزها
کد خبر: ۱۱۵۵۶۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۹/۵ ساعت: ۲۱:۴۵ ↗ لینک کوتاه

فرمانده یگان‌های ویژه خبر داد

احتمال الکترونیکی‌شدن ویزای اربعین/ ممانعت از حرکت زائران فاقد ویزا به‌سمت مرزها

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با اشاره به رایزنی مسئولان ایرانی با طرف عراقی به‌منظور الکترونیکی کردن ویزای اربعین، از ممانعت پلیس نسبت به ورود زائران فاقد گذرنامه و روادید به مرزها در سه منطقه کرمانشاه، خرم‌آباد و ایلام خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی  صبح قزوین ، سردار حسن کرمی با اشاره به برخی مشکلات کشور عراق در صدور ویزا برای زائران ایرانی اظهار داشت:‌ متأسفانه تاکنون به‌دلیل برخی مشکلات کشور عراق در صدور روادید اربعین، تعداد زیادی از یک میلیون و 200 هزار ایرانی ثبت‌نام شده در سایت «سماح»، موفق به اخذ ویزا نشده‌اند.

فرمانده یگان‌های ویژه افزود: به‌دنبال این مشکلات، نیروی انتظامی پیشنهاد صدور ویزای الکترونیکی را از طریق سفیر ایران در کشور عراق به مسئولان عراقی ارائه داده و امیدوارم تا فردا، موضوع «ویزای الکترونیکی» به نتیجه برسد.

وی ادامه داد: به‌دنبال موافقت کشور عراق با صدور ویزای الکترونیکی، نیازی به اخذ ویزای فیزیکی نیست و در صورت نهایی شدن موضوع، سامانه پلیس گذرنامه به سامانه‌های کشور عراق متصل می‌شود تا دیگر نیازی به اخذ ویزای فیزیکی نباشد.

کرمی با تأکید بر اینکه پلیس با خروج زائران ایرانی و اتباعی که بدون داشتن ویزا قصد خروج از کشور ایران به‌سمت عراق را دارند، جلوگیری خواهد کرد، گفت:‌ خط قرمز ما در قرارگاه ظفر و پایانه‌های مرزی، ممانعت از تردد زائران بدون گذرنامه است و اکیداً توصیه می‌شود زائران ایرانی و اتباعی که فاقد گذرنامه و روادید هستند از مراجعه به مرزهای کشور عراق خودداری کنند چراکه از خروج آن‌ها از کشور ممانعت به عمل خواهد آمد.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا خاطرنشان کرد:‌ البته با توجه به اینکه حضور زائرانی که فاقد گذرنامه و روادید هستند باعث کندی خدمت‌رسانی به سایر زائران می‌شود، پلیس در سه منطقه کرمانشاه، ایلام و خرم‌آباد کنترل‌های اولیه برای تردد زائران به‌سمت مرزهای کشور را انجام می‌دهد و اجازه حرکت به‌سمت مرز را به زائرانی که روادید و گذرنامه ندارند، نخواهد داد.

وی در پایان اعلام کرد: در حال حاضر، زائران ایرانی می‌توانند از سه پایانه مرزی چزابه، مهران و شلمچه به‌سمت عراق ادامه مسیر دهند و زائران اتباع خارجی، باید برای خروج از کشور، تنها از مرز شلمچه از کشور خارج شوند.

انتهای پیام/7008

منبع: تسنیم

دیدگاه ها