آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۱۱۴۳۰۹ تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۷/۲۳ ساعت: ۲۱:۴۵ ↗ لینک کوتاه

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قزوین خبر داد

کمبود روشنایی پل شهید رجایی، خطر جدی برای عابران پیاده

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قزوین ابراز کرد: کمبود روشنایی در پل شهید رجایی، خطر جدی برای عابران پیاده است.

سرهنگ محمدرضا محمدی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ، درباره تاثیر روشنایی معابر شهری بر میزان تصادفات، ابراز کرد: میزان تصادفات در معابر تاریک بسیار بیشتر از مکان‌هایی است که روشنایی مناسب ندارد.
وی افزود: تاریک بودن معابر از عوامل بسیار ملموس تصادفات است و متاسفانه وضعیت روشنایی قزوین به هیچ وجه مطلوب نیست، قزوین را باید شهر تاریک نامید.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی قزوین تاکید کرد: تامین روشنایی خیابان‌ها و معابر شهری وظیفه اداره برق و شهرداری است که باید به صورت تعاملی انجام شود و در شورای ترافیک استان پیگیری و مصوب گردد.
وی با اشاره نبود روشنایی در پل شهید رجایی، ابراز کرد: در معابر و مکان‌هایی که سرعت ماشین‌ها بالا است مانند پل ها، زیرگذرها، کمربندی‌ها کمبود روشنایی مشکلات جدی ایجاد می‌کند.


سرهنگ محمدی یادآور شد: بسیاری از تصادفات درون شهری، ناشی از تاریکی معابر است مخصوصا در مکان‌هایی مانند پل شهید رجایی و معابر شبیه به این پل، خطر جدی و اصلی متوجه عابران پیاده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی قزوین همچنین عنوان کرد: خطراتی که در تصادفات شهری وجود دارد هم متوجه رانندگان و هم متوجه عابران پیاده است زیرا در نقاطی که روشنایی مناسبی ندارد، خطر خروج از جاده، واژگونی خودرو و تصادف با عابران پیاده بیشتر می‌شود.
انتهای پیام/7006 

منبع: